Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Stal Gorzów - Ostrovia Ostrów - 21.09.2019r. - piłka ręczna
Truly Work

GALPS: kolejny rywal zatrzymany! - Stal Bowling City Gorzów vs Lek-Stom (relacja)

Data: 02 GRUDZIEŃ 2015 10:00 / Autor:

Szósta runda Gorzowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej zakończyła się kolejnym zwycięstwem Stal Bowling City Gorzów po...

Szósta runda Gorzowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej zakończyła się kolejnym zwycięstwem Stal Bowling City Gorzów po wymagającym meczu z ekipą Lek-Stom. Stalowcy ostatecznie pokonali rywali 3:2.

„Żółto-niebiescy” fantastycznie zaczęli spotkanie i od początku postawili rywalom wysoko poprzeczkę. Siatkarze byli niezwykle skuteczni w ataku, a także w bloku. Rywalom brakowało argumentów w walce, tracili także dużo punktów po własnych błędach. W pierwszym secie bezapelacyjnie dominował zespół Stalowców, który pokazał swoją siłę. Przełożyło się to na wynik w tej fazie rozgrywek – wygrana 25:16.

Drugi set był bardziej zacięty, a rywale bardziej wymagający. Walka toczyła się punkt za punkt, a w pewnym momencie Lek-Stom wyszedł nawet na prowadzenie. Duch walki Stal Bowling City Gorzów sprawił jednak, że udało się dogonić przeciwnika i wyjść z opresji obronną ręką. Ostatecznie Stalowcy zwyciężyli 27:25.

Boiskowe wydarzenia nabrały rumieńców w trzecim secie, kiedy to rywale wykorzystali lekkie rozluźnienie w grze „żółto-niebieskich”. Zawodnikom brakowało skuteczności w defensywie oraz nie kończyli akcji. Podobnie sytuacja wyglądała w kolejnym secie, chociaż Stalowcy trzymali się w miarę blisko Lek-Stomu, a nawet byli blisko pokonania ich. Definitywnie to przeciwnicy triumfowali i doprowadzili do wyrównania, a o meczu miał zadecydować ostatni set.

Podrażniona Stal Bowling City Gorzów podniosła się z kolan i wreszcie wróciła do dyspozycji z dwóch pierwszych partii. Ta część niezaprzeczalnie należała do nich, bowiem górowali w każdym aspekcie. Niezwykle trudny dla rywala był skuteczny atak, a motorem napędowym drużyny był Adam Borek, który uzbierał 29 punktów. Wiele problemów Lek-Stomowi nastręczali także Jacek Gumowski, Daniel Zieliński oraz kapitan Maciej Błoch. Cenne punkty dorzucili również Wojciech Mazur,Adam Chmielewski, a także Marcin Kuryś. Należy jednak pochwalić całą drużynę za zachowanie zimnej głowy do końca oraz za ofiarną walkę w całym spotkaniu.

Stal Bowling City Gorzów – Lek-Stom: 3:2 (25:16; 27:25; 20:25; 24:26; 15:8)