Stal Gorzów - Ostrovia Ostrów - 21.09.2019r. - piłka ręczna
Truly Work

GALPS: Stal Bowling City Gorzów za silna dla AWF-u (relacja)

Data: 09 GRUDZIEŃ 2015 08:00 / Autor:

Za siatkarzami Stal Bowling City Gorzów kolejny, szósty już wygrany mecz, tym razem Stalowcom uległ AWF...

Za siatkarzami Stal Bowling City Gorzów kolejny, szósty już wygrany mecz, tym razem Stalowcom uległ AWF. "Żółto-niebiescy" nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem rywala, bowiem to oni dominowali w całym spotkaniu i ostatecznie zwyciężyli 3:0.

Stalowcy już od samego początku postawili rywalom wysoko poprzeczkę. Zagrania kierowane w stronę przeciwnika były agresywne i pewne. „Żółto-niebiescy” stopniowo budowali przewagę i cieszyli kibicowskie oko pięknymi i przemyślanymi akcjami. Ta partia obfitowała w liczne asy serwisowe, których zawodnicy AWF-u nie byli w stanie przyjąć i przekuć na punkty dla swojej drużyny. Stal Bowling City Gorzów pierwszego seta wygrała 25:17.

Kolejna partia również należała do Stalowców, którzy gromili przeciwników niezwykle skutecznym atakiem. Rywalom brakowało argumentów w ofensywie, często tracili punkty i nie mogli się odnaleźć na boisku, co odzwierciedla wynik – 25:13.

Trzeci set był już tylko formalnością, jednak to wcale nie sprawiło, że zawodnicy odpuszczali, a wręcz przeciwnie, stanowiło dodatkową motywację. AWF starał się gonićżółto-niebieskich”, w pewnym momencie wyszedł nawet na krótką chwilę na prowadzenie, lecz ostatecznie poległ 19:25.

Najlepiej we wtorkowym meczu punktował Michał Wianecki, który zdobył w całym spotkaniu 20 punktów, a tuż za nim z 15 znalazł się Adam Borek. Bez zdobyczy reszty drużyny nie byłoby jednak mowy o zwycięstwie, każdy ze Stalowców dołożył swoją cegiełkę do tego jakże cennego triumfu. Co ważne, zawodnicy zachowali zimną głowę i skupienie w całym spotkaniu, co było nie małym problemem w poprzednich spotkaniach. Dzięki wtorkowemu zwycięstwu Stal Bowling City Gorzów utrzymuje fotel lidera, a siatkarze mogą się teraz spokojnie przygotowywać na ostatnią kolejkę rundy zasadniczej, w której podejmą X-Alkohole w następny wtorek.

AWF – Stal Bowling City Gorzów: 0:3 (17:25; 13:25; 19:25)