PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
16.11.2019r. - godz. 16:00 Stal Gorzów - SPR Bór Oborniki Śląskie - piłka ręczna
Truly Work

GALPS: Dla kogo radość, dla kogo łzy? - Stal Bowling City Gorzów vs fajnemeble.pl (zapowiedź)

Data: 24 KWIECIEŃ 2016 15:20 / Autor:
GALPS: Dla kogo radość, dla kogo łzy? - Stal Bowling City Gorzów vs fajnemeble.pl (zapowiedź)

Niezwykle wymagające i ważne spotkanie czeka Stalowców w ostatnim meczu sezonu, który wyłoni najlepszą ekipę w Gorzowskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej. Nie da się ukryć, że bez wsparcia kibiców droga po złoto może się okazać jeszcze trudniejsza do przebycia.

 

Stalowcy mają za sobą niezwykle długą przerwę, bowiem ostatni raz w ligowych rozgrywkach na boisku spotkali się w marcu. Drobne zawirowania spowodowały, że nie odbył się planowany na początek kwietnia finał między tymi drużynami. Stal Bowling City Gorzów i fajnemeble.pl cały sezon sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli, a jedyna przegrana w rundzie zasadniczej właśnie z wtorkowym rywalem, kosztowała żółto-niebieskich utratę fotela lidera i awans do finału z drugiego miejsca. To jednak nie przeszkodziło Stalowcom, a wręcz przeciwnie, stało się motywacją do doskonalenia i kolejnych zwycięstw.

 

Żółto-niebiescy wiedzą, że odpowiednie przygotowanie do tego meczu jest bardzo ważne. Wolne od gry zawodnicy wykorzystali także na regenerację sił i doleczenie trapiących ich kontuzji - Jakichś specjalnych przygotowań do tego meczu nie było. Spotkaliśmy się dwa razy, żeby poćwiczyć zagrywkę i przyjęcie, ale przede wszystkim, aby mieć kontakt z piłką. W sobotę pojechaliśmy na Memoriał Pawła Dziekanowskiego do Drezdenka, który wygraliśmy, więc nasza postawa przed tym finałem może napawać optymizmem – wyjaśnił rozgrywający Stal Bowling City Gorzów, Marcin Kuryś.

 

Stalowi siatkarze podkreślają, że przyjdzie im się zmierzyć z bardzo wymagającym rywalem i starają się przygotowywać do spotkania, biorąc pod uwagę wiele aspektów - fajnemeble.pl to świetny zespół, co pokazała runda zasadnicza, którą skończyli na pierwszym miejscu. Mają piekielnie wymagającą zagrywkę, która odrzuca przeciwnika od siatki oraz skutecznie grają w ataku. Jeżeli wystąpią w pełnym składzie, będzie to bardzo trudny mecz. Myślę, że musimy skupić się przede wszystkim na dobrym przyjęciu i utrudnić naszą zagrywkę do maksimum. To jest nasz pierwszy finał w tym składzie. Z drugiej strony siatki będzie drużyna, która już cztery razy wygrywała tę ligę, ale staramy się nie nakładać na siebie zbyt dużej presji. Chcemy zagrać tak jak w sobotę, na luzie, ale w pełni skupieni – dodaje Kuryś.

 

W meczu na wagę złota niesłychanie ważną rolę odgrywa wsparcie kibiców, którzy już nie raz nieśli Stalowców do zwycięstwa - Chciałbym zaprosić wszystkich miłośników siatkówki i Stali Gorzów na ten pojedynek. Gwarantujemy duże emocje i kawał naprawdę dobrej siatkówki – zaznacza Marcin Kuryś.

 

Ostatni mecz Stal Bowling City Gorzów w sezonie 2015/2016 rozpocznie się we wtorek 26.04.2016r. o godzinie 19.50, zapraszamy!