PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Truly.work Stal Gorzów - Forbet Włókniarz Częstochowa - 17.08.2019r. - godz. 16:00.
Truly Work

Hubert Czerniawski: Pierwsze treningi odbywałem na torze Bartka Zmarzlika - Żużlowe wspomnienia - część 5

Data: 22 CZERWIEC 2016 15:00 / Autor: Klaudia Czułada / E-mail:
Hubert Czerniawski: Pierwsze treningi odbywałem na torze Bartka Zmarzlika  - Żużlowe wspomnienia - część 5

Starsi zawodnicy i trenerzy chętnie dzielą się wspomnieniami z dawnych lat, gdy żużel wyglądał inaczej niż teraz. Co jednak przyciąga do tego sportu młode pokolenie żużlowców? O swoich początkach opowiedział nam jeden z najmłodszych zawodników Stali Gorzów, Hubert Czerniawski, który w bieżącym sezonie - mimo młodego wieku - już kilkukrotnie pokazał, że gorzowscy kibice mogą pokładać w nim swoje nadzieje.

Jak wyglądały początki Twojego zainteresowania żużlem? Czy jest to miłość wyniesiona z domu rodzinnego? 

- Nie, nikt z rodziny nie jeździł na żużlu i nikt nie interesował się tą dyscypliną. Pamiętam, że gdy miałem 10 lat, tata po raz pierwszy zabrał mnie na mecz. Bardzo mi się to spodobało i od razu po meczu zapytałem go, czy też będę mógł spróbować swoich sił. Tata nie miał żadnych przeciwskazań, mamę udało się jakoś przekonać i tak to się zaczęło. 

 

Czy to właśnie to spotkanie było tym przełomowym, które najbardziej zapadło Ci w pamięci? 

- Dokładnie, jak wcześniej wspomniałem, to był ten pierwszy mecz. Bardzo mnie wtedy ten sport zainteresował, tym bardziej że z motorami miałem styczność od 5 roku życia. Interesuję się zresztą nie tylko żużlem, ale również innymi sportami motorowymi. 

 

Starsi zawodnicy jako swoich idoli wymieniają takie nazwiska, jak Nielsen, Gundersen czy Adams. Jak to wygląda u Ciebie, zawodnika początkującego i zdobywającego doświadczenie? Posiadanie takiego wzoru jest chyba w tym momencie szczególnie ważne. 

- Taką osobą jest dla mnie bez wątpienia Bartosz Zmarzlik.To właśnie Bartosz dużo mi pomaga sprzętowo, podpowiada, doradza. Jest profesjonalistą, zawodnikiem kompletnym od A do Z i na nim chcę się wzorować. Pierwsze treningi odbywałem na jego przydomowym torze w Kinicach, na motorze zbudowanym przez jego brata, Pawła 

 

Czy jest coś, co chciałbyś zmienić w tym sporcie? Czy Twoje podejście do niego zmieniło się w jakiś sposób ze względu na rozpoczęcie treningów? 

- Tak naprawdę dopiero zaczynam - na razie niczego bym nie zmieniał. Od 2010 roku jestem kibicem, i mimo że jestem zawodnikiem KS Stal, w niczym mnie to nie wyróżnia. Nadal jestem tą samą osobą, co 6 lat temu - i nadal jestem fanem Stali Gorzów.