PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
16.11.2019r. - godz. 16:00 Stal Gorzów - SPR Bór Oborniki Śląskie - piłka ręczna
Truly Work

GALPS: Inauguracyjny mecz nie dla Stalowców - Kozaryn Spedycja vs Stal Bowling City (relacja)

Data: 26 PAŹDZIERNIK 2016 09:20 / Autor:

Spotkanie otwierające XVIII sezon Gorzowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej nie zakończyło się po myśli Stalowców, którzy ulegli rywalowi 3:0.

„Żółto-niebiescy” mimo problemów związanymi z kontuzjami, które rzucają cień na ich tegoroczną formę, przystąpili do spotkania mocno zmotywowani i z wyraźnym głodem zwycięstw. Było pewne, że rywal jest niezwykle trudną i solidną ekipą, co udowodnił we wtorkowym meczu. Kozaryn Spedycja postawił Stalowcom wysoko poprzeczkę, spisując się doskonale niemal w każdym kontakcie z piłką.

Już rozpoczynający rywalizację set zaczął się źle dla zawodników Stal Bowling City, gdyż pierwsze punkty wędrowały na konto rywali. Stalowcy często popełniali proste błędy, do tego gorzej przyjmowali i nie potrafili postraszyć zawodników z Kozaryn Spedycję zagrywką. Nie można jednak odmówić im zaangażowania i woli walki, co było widoczne w defensywnych akcjach. Przeciwnicy wypracowali sobie bezpieczną przewagę i nie pozwolili zbliżyć się Stalowcom ani na chwilę w punktacji. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem ekipy Kozaryn Spedycja 25:16.

Łatwo przegrany pierwszy set nie podłamał „żółto-niebieskich”, a uśpił nieco rywali. Ta część meczu była zdecydowanie bardziej wyrównana, bowiem Stalowcy potrafili w długich wymianach przechylić szalę na własną korzyść, a także poprawili obronę. To przełożyło się na wynik, gdyż wyrównali wynik na 11:11, a później wyszli nawet na prowadzenie dzięki znakomitej grze Michała Wianeckiego. Niestety, mimo ogromnej woli walki dobra i skuteczna gra nie trwała długo i rywale wrócili na odpowiednie tory, pokonując Stal Bowling City w tym secie 26:24.

Trzecia odsłona miała podobny przebieg do pierwszej. Kozaryn wrócił na swój wysoki poziom gry, skutecznie atakował i jednocześnie doskonale spisywał się w defensywie. Natomiast w grze Stalowców pojawiła się niepewność i zbyt duża liczba błędów. Piętą achillesową była również słaba zagrywka. „Żółto-niebiescy” nie zdołali wiele ugrać w tej partii i przegrali ją 20:25.

Kozaryn Spedycja – Stal Bowling City 3:0 (25:16; 26:24; 25:20)