PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Karnety 2020 w sprzedaży!
Truly Work Karnety 2020

GALPS: Odrodzić się jak feniks z popiołów - AWF vs Stal Bowling City Gorzów (zapowiedź)

Data: 19 MARZEC 2017 09:30 / Autor:
GALPS: Odrodzić się jak feniks z popiołów - AWF vs Stal Bowling City Gorzów (zapowiedź)

We wtorek żółto-niebiescy będą mieli kolejną okazję na zdobycie punktów w Gorzowskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej. W pierwszym meczu rundy play-off Stalowcy spróbują swych sił z teamem AWF.

 

Ostatnie spotkanie, jakie rozegrała Stal Bowling City Gorzów, niestety, zakończyło się jej porażką. Zespół LekSTOM okazał się mocniejszy w wielu aspektach gry, już od pierwszego seta rywal narzucił Stalowcom swoje tempo gry. Szybko wyszedł na wysokie prowadzenie i pewnie prowadził do końca. Kolejne partie tylko potwierdzały, że przeciwnicy są na tyle zmotywowani, że nie oddadzą zwycięstwa. Żółto-niebiescy mogą czuć się rozczarowani, bowiem oddawali zbyt wiele piłek i popełniali za dużo błedów. Ostatecznie to LekSTOM cieszył się z wygranej 3:0. Jak ten mecz wspomina jeden ze Stalowców, Wojciech Mazur? - Ostatni mecz nam nie wyszedł. Przeciwnik był lepszy i wygrał zasłużenie.

 

Stalowcy w tym sezonie już dwukrotnie spotkali się z AWF-em na boisku. Oba te zespoły musiały podzielić się punktami, bowiem wynik pierwszego meczu zakończył się korzystnie dla AWF-u, z kolei następny padł łupem żółto-niebieskich. - Wiadomo, że chcemy wygrać z AWF-em, ale nie będzie to łatwe spotkanie. Wygrać może każdy. Mam nadzięję, że to będziemy my. Uważam, że po naszej stronie jest doświadczenie. Postaramy się je wykorzystać na boisku - zaznacza Mazur.

 

Najbliższy wtorek będzie niezwykle ważnym testem dla Stal Bowling City Gorzów, od którego wiele będzie zależało. Dobiegający powoli końca sezon jest niezwykle wyczerpujący i trudny dla żółto-niebieskich pod wieloma względami. Największym problemem, co często wspominają zawodnicy, są kontuzje, które powodują kłopoty kadrowe. - Przez kontuzje nie wiadomo czy we wtorek zagra Adam (Adam Borek - dop. red.), na bark narzeka teraz również Paweł Maculewicz. Generalnie ta kwestia ciągnie się cały sezon. Mam nadzieję, że kolejna tygodniowa przerwa, która jest za nami, wpłynęła pozytywnie. Koledzy mieli więcej czasu na powrót do zdrowia - podkreśla Stalowiec.

 

Czy żółto-niebiescy zdołają wrócić do formy z poprzedniego sezonu i pokazać swoją moc? Kto będzie się cieszył ze zwycięstwa, a kto będzie musiał przełknąć gorycz porażki? O ty przekonamy się już we wtorek 21.03.2017 r. o godzinie 19:50. Serdecznie zapraszamy!