PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Stal Gorzów - MKS Mazur Sierpc - piłka ręczna - 26.01.2019r. godz. 18:30.
Cash Broker Aplikacja

Finał Nice Cup: Zwycięstwo Huberta Czerniawskiego! Szóste miejsce Szczotki, jedenaste Karczmarza

Data: 01 KWIECIEŃ 2017 18:30 / Autor: Klaudia Kwiatkowska / E-mail:
Finał Nice Cup: Zwycięstwo Huberta Czerniawskiego! Szóste miejsce Szczotki, jedenaste Karczmarza

W sobotnie popołudnie w Świętochłowicach odbył się przeniesiony z ubiegłego sezonu Finał Nice Cup, w którym triumfował junior gorzowskiej Stali - Hubert Czerniawski, a obok niego na podium stanęli Jewgienij Kostygow oraz Michał Gruchalski. 

Czerniawski od początku bardzo dobrze radził sobie w zawodach, co zaowocowało bezpośrednim awansem do biegu finałowego, który wygrał odpierając ataki młodego Łotysza. 

W turnieju wystąpili także Alan Szczotka oraz Rafał Karczmarz, którzy ukończyli zawody kolejno na szóstym i jedenastym miejscu. Dla drugiego z nich zawody nie były do końca udane, gdyż swój pierwszy start zakończył upadkiem, przez co został wykluczony, a w ostatnikm starcie także został wykluczony, gdyż nie pojawił się pod taśmą startową.

 

W przerwach między seriami przed kibicami zaprezentował się Mateusz Bartkowiak - czternastoletni zawodnik klubu z Wawrowa, także IMP na miniżużlu. 

 

 

Wyniki:
1. Hubert Czerniawski (Stall Gorzów) - 13 (2,3,3,3,2) - 1. miejsce w finale
2. Jewgienij Kostygow (Lokomotiv Daugavpils) - 14 (3,2,3,3,3) - 2. miejsce w finale
3. Michał Gruchalski (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa) - 11 (w,3,3,3,2) - 3. miejsce w finale
4. Davis Kurmis (Lokomotiv Daugavpils) - 11 (2,2,2,2,3) - 4. miejsce w finale
5. Oleg Michaiłow (Lokomotiv Daugavpils) - 10 (3,3,u/-,3,1)
6. Alan Szczotka (Stal Gorzów) - 9 (3,2,1,1,2)
7. Mike Trzensiok (MGGARDEN GKM Grudziądz) - 8 (3,3,2,d,-)
8. Wiktor Lis (Fogo Unia Leszno) - 8 (2,w,1,2,3)
9. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno) - 7 (1,1,2,0,3)
10. Emil Peroń (Speed Car Motor Lublin)- 7 (1,2,2,0,2)
11. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów) - 6 (w,1,3,2,w)
12. Kamil Tomaszowski (Śląsk Świętochłowice) - 4 (2,1,1,u,w)
13. Maciej Kuromonow (Speed Car Motor Lublin) - 4 (1,1,1,u,1)
14. Kamil Brzeziński (Speed Car Motor Lublin) - 3 (0,w,d,2,1)
15. Mateusz Pacek (Śląsk Świętochłowice) - 2 (1,0,0,1,u)
16. Bartosz Świącik (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa) - 1 (u,0,t,1,d)

 

Bieg po biegu:
1. (70,28) Szczotka, Tomaszowski, Pacek, Świącik (u2)
2. (70,00) Michaiłow, Lis, Kuromonow, Karczmarz (w/u)
3. (69,96) Kostygow, Kurmis, Peroń, Brzeziński
4. (71,40) Trzensiok, Czerniawski, Szlauderbach, Gruchalski (w/su)
5. (69,59) Czerniawski, Kostygow, Karczmarz, Pacek
6. (70,47) Trzensiok, Peroń, Tomaszowski, Lis (w/u)
7. (69,75) Michaiłow, Kurmis, Szlauderbach, Świącik
8. (71,14) Gruchalski, Szczotka, Kuromonow, Brzeziński (w/u)
9. (70,19) Gruchalski, Kurmis, Lis, Pacek
10. (69,13) Karczmarz, Szlauderbach, Tomaszowski, Brzeziński (d4)
11. (70,12) Kostygow, Trzensiok, Kuromonow, Świącik (t)
12. (70,90) Czerniawski, Peroń, Szczotka, Michaiłow (u/-)
13. (70,38) Michaiłow, Brzeziński, Pacek, Trzensiok (d2)
14. (70,54) Czerniawski, Kurmis, Kuromonow (u3), Tomaszowski (u4)
15. (69,88) Gruchalski, Karczmarz, Świącik, Peroń
16. (69,03) Kostygow, Lis, Szczotka, Szlauderbach
17. (71,50) Szlauderbach, Peroń, Kuromonow, Pacek (u)
18. (69,68) Kostygow, Gruchalski, Michaiłow, Tomaszowski (w/u)
19. (71,38) Lis, Czerniawski, Brzeziński, Świącik (d4)
20. (70,90) Kurmis, Szczotka, Karczmarz (w/2min)

Bieg ostatniej szansy:
21. (71,32) Gruchalski, Kurmis, Michaiłow, Szczotka

Finał:
22.
(70,94) Czerniawski, Kostygow, Gruchalski, Kurmis


Sędzia: Tomasz Proszowski
Widzów:
999

NCD w XVI biegu uzyskał Jewgienij Kostygow - 69,03 sek.

 

wyniki za: sportowefakty.wp.pl