PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
1.07.2018r, godz. 19:30 - Cash Broker Stal Gorzów - GKM Grudziądz.
Cash Broker GP 2018 Sporbonus - dolacz do druzyny

PGE Ekstraliga: Czas na podbój Grudziądza! - MRGARDEN GKM Grudziądz vs Cash Broker Stal Gorzów (zapowiedź)

Data: 14 LIPIEC 2017 10:00 / Autor: Kinga Taisner / E-mail:
PGE Ekstraliga: Czas na podbój Grudziądza! - MRGARDEN GKM Grudziądz vs Cash Broker Stal Gorzów (zapowiedź)

Mimo trwającej przerwy wakacyjnej, Stalowcy już w najbliższą niedzielę obiorą kurs na Grudziądz, gdzie zmierzą się z miejscowymi, by rozegrać zaległy mecz najlepszej ligi świata...

Pierwsze podejście do meczu nie doszło do skutku z powodu intensywnych opadów deszczu w Grudziądzu. Teraz obie z drużyn są w nieco innych miejscach. Gorzowianie po dwóch porażkach wyjazdowych chcą jak najszybciej wrócić na szczyt i odzyskać fotel lidera ligi, a bez wygranej w Grudziądzu może okazać się to zadaniem niemożliwym. Toteż żółto-niebiescy zmotywowani są podwójnie do wygrania tam spotkania.

 

Grudziądzanie powoli zaczynali godzić się z wizją zażartej walki o utrzymanie, jednak z nową nadzieją nadeszły wieści z Rybika, gdzie na dopingu przyłapano Grigorija Łagutę. Jeśli potwierdzi się, że w próbce B Rosjanina zostanie znaleziony niedozwolony środek, rybnickiej drużynie grozi odjęcie punktów, co bardzo pomogłoby GKM-owi.

 

To jednak nie znaczy, że grudziądzanie to chłopcy do bicia, co podkreśla trener Stali, Stanisław Chomski. Zapytany o największe atuty drużyny gospodarzy, odpowiedział: - Wszyscy byście chcieli, żebym wskazał konkretne nazwiska. Nie możemy z góry zakładać, że ten pojedzie słabej, ten pojedzie źle. To jest kwestia dyspozycji dnia, do tego warunki torowe, atmosferyczne… Grudziądz na tej specyficznej nawierzchni, jaką mają, to wszystkich zawodników ma groźnych, łącznie z juniorami – powiedział szkoleniowiec Stali. – Na pewno rządzi tam i dzieli Artiom Łaguta, świetnie jeździ Pieszczek, Buczkowski, Okoniewski startowiec… Mają kim jechać, a zwłaszcza na swoim torze – podkreślił Chomski.

 

Gorzowianie będący w rozjazdach nie spotkali się na wspólnym treningu w minionym tygodniu, ale każdy z nich miał okazję do potrenowania indywidualnie. Do Grudziądza pojadą zmotywowani, mając z tyłu głowy wysoką porażkę z zeszłego sezonu na tym owalu oraz chęć rewanżu za nią.

 

Czy się uda? Przekonamy się w najbliższą niedzielę!