PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
1.07.2018r, godz. 19:30 - Cash Broker Stal Gorzów - GKM Grudziądz.
Cash Broker GP 2018 Sporbonus - dolacz do druzyny

Stanisław Chomski: Zrobimy wszystko, by nie zawieść Kibiców

Data: 13 WRZESIEŃ 2017 12:30 / Autor: Marcin Malinowski / E-mail:
Stanisław Chomski: Zrobimy wszystko, by nie zawieść Kibiców

W niedzielę ostatni mecz domowy Cash Broker Stali Gorzów, która powalczy o brąz z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra. Trener Stanisław Chomski prosi o wsparcie kibiców i deklaruje, że jego zespół będzie walczył do końca.

www.stalgorzow.pl: Za cztery dni ostatni w tym sezonie mecz Cash Broker Stali Gorzów na Stadionie im. Edwarda Jancarza. Jakie plany treningowe przed spotkaniem o brąz z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra?

Stanisław Chomski: - Nic się nie zmienia. Wszystko determinuje kalendarz imprez, który w tym tygodniu jest bardzo rozbudowany. We wtorek i środę Szwecja. Zanim chłopaki zjadą i porobią przeglądy... W środę Kasprzak ma Anglię, gdzie zostaje następny dzień i robi różne serwisy. W sobotę SEC z porannym treningiem, w którym uczestniczą Pawlicki i Kasprzak. Musimy znaleźć możliwość potrenowania, znowu na raty. Będziemy się przygotowywali do tego meczu pieczołowicie i solidnie, żeby w jakimś sensie odpokutować to, czego nie udało się osiągnąć w ubiegłym tygodniu. Treningi będą w czwartek, piątek i sobotę.

 

Mecz o brąz to wciąż walka o medal, ale czy po takim ciosie, jakim było spotkanie z Betard Spartą Wrocław, nie będzie problemów z motywacją zawodników?

- Za bardzo rozbieramy to na czynniki pierwsze. "Nie wytrzymali presji". To kompletne nieporozumienie. Presja w tej dyscyplinie towarzyszy zawodnikom w każdym wyścigu. Każdy bieg, w ocenie polskich kibiców, jest o wszystko. Nie zawalczymy o złoto, ale o brąz, a naszym przeciwnikiem jest rywal zza miedzy, czyli po raz pierwszy w historii są derby o coś wielkiego. Do tego kolejne derby w tym sezonie. Jeszcze chyba tego nie było, żebyśmy z zielonogórzanami walczyli o medal. To duże wyzwanie i myślę, że chłopacy podejdą do tego zmotywywani.

 

Ostatnią okazję do kibicowania u siebie będą mieli gorzowscy fani. Ich obecność na pewno przyda się teraz Stali.

- Bardzo liczę na liczną obecność Kibiców. Nieznacznie prowadzimy w wyścigu o palmę pierwszeństwa, jeżeli chodzi o frekwencję na stadioniach żużlowych. Mocno po piętach depcze nam Sparta Wrocław. Myślę, że Kibice swoim dopingiem będą nas wspierać w trudnych chwilach tak, jak do tej pory. Mam nadzieję, że w najbliższą niedzielę oprócz tych trudnych będą dla nich też pozytywne i radosne momenty. Chcemy swoją dobrą i skuteczną jazdą podziękować za doping nie tylko tegoroczny, ale też za ten w poprzednich sezonach, zwłaszcza w nieudanym roku 2015. Odpłaciliśmy się za to w 2016. Było blisko realizacji najwyższego celu w tym sezonie, ale nie udało się. Nie mówmy teraz jednak o przyczynach, bo na to przyjdzie jeszcze czas. Musimy się skupić na najbliższym meczu. Obecność Kibiców jest bardzo potrzebna i pożądana. Ze swojej strony zrobimy wszystko, żeby ich nie zawieść. Zapraszamy!