PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Stal Gorzów - Jurand Ciechanów - piłka ręczna - 29.09.2018r. godz. 18:30
Cash Broker Aplikacja

- Juniorzy stanowili mocną podporę drużyny - podsumowanie sezonu w oczach Piotra Palucha.

Data: 09 PAŹDZIERNIK 2017 10:00 / Autor: Aleksandra Obarzanek / E-mail:
- Juniorzy stanowili mocną podporę drużyny - podsumowanie sezonu w oczach Piotra Palucha.

Trener młodzieżowców zalicza sezon do udanych i wierzy w coraz lepszą dyspozycję zawodników.

Juniorzy gorzowskiej Stali już na początku tego roku zostali rzuceni na głęboką wodę. Rafał Karczmarz zadebiutował w PGE Ekstralidze w ubiegłym roku, a pozostali juniorzy pierwszy raz ścigali się w najwyższej klasie rozgrywkowej dopiero w tym sezonie. - Jeśli chodzi o zawody ligowe, to od początku byli uważani za jednych ze słabszych w lidze. Jak się później okazało, bardzo szybko czynili postępy i w wielu meczach stanowili mocną podporę drużyny - mówi Piotr Paluch. W półfinale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów Stalowcy zajęli drugie miejsce, zaraz za ekipą z Torunia. W finale drużyna zaprezentowała się trochę gorzej i nie udało im się zdobyć medalu. - W tych zawodach każdy miał szansę się zaprezentować. Niestety, mieliśmy pecha, a zawodnicy pojechali nerwowo. Są to jeszcze młodzi żużlowcy, więc nie ma co się denerwować. Trzeba wyciągać wnioski i w przyszłym roku walczyć o medal - podkreśla trener.

 

 

Juniorzy Stali Gorzów są bardzo młodzi. Najstarszy z nich jest Rafał Karczmarz, który w tym sezonie zaprezentował się bardzo dobrze. W półfinałach dawał z siebie wszystko i potrafił wygrać nawet z bardzo utytułowanymi zawodnikami takimi jak Piotr Protasiewicz, Nickim Pedersenem czy Maciej Janowski. Poza tym wystartował także w finale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, w którym zdobył 14 punktów i w dużym stopniu przyczynił się do zwycięstwa biało-czerwonych. Razem z Siwym najczęściej w biegach juniorskich mogliśmy oglądać Huberta Czerniawskiego. - Był to dla mnie trudny sezon, gdyż stawiałem pierwsze kroki w PGE Ekstralidze. Na pewno popełniłem dużo błędów, z których wyciągnę wnioski. Przede mną jeszcze bardzo dużo pracy, ale miniony sezon mogę zaliczyć do udanych. Dawałem z siebie sto procent i walczyłem o każdy punkt. Chciałbym podziękować trenerowi Chomskiemu za zaufanie, kibicom za fantastyczny doping oraz rodzicom i całemu teamowi Bartosza Zmarzlika za pomoc - podsumował Czerniawski.

 

 

Alan Szczotka również miał okazję zaprezentować się w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale pojechał tylko w kilku spotkaniach. Na uwagę zasługuje fakt, że w swoim drugim meczu wygrał bieg młodzieżowy. Marcel Studziński i Kamil Nowacki w tym sezonie zostali wypożyczeni do drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego, aby tam zdobywać doświadczenie. Obaj młodzieżowcy prezentowali się dobrze w biegach juniorskich, a Kamil wiele razy był w stanie przywieźć za plecami seniorów.- Był to rok na zapoznanie, w przyszłym roku zawodnicy będą starsi, mądrzejsi i podniosą swoje umiejętności. Niewątpliwie będą mocnym punktem drużyny w PGE Ekstralidze i lepiej będą się prezentować w zawodach młodzieżowych - dodał na koniec Piotr Paluch.