PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Stal Gorzów - Jurand Ciechanów - piłka ręczna - 29.09.2018r. godz. 18:30
Cash Broker Aplikacja

Mateusz Stupiński: Derby to prestiżowe spotkanie

Data: 14 LISTOPAD 2017 17:00 / Autor: Kinga Taisner / E-mail:
Mateusz Stupiński: Derby to prestiżowe spotkanie

Mecz z Gwardią Koszalin dla Mateusza Stupińskiego był szczególnie udany. Obchodzący tego dnia 29 urodziny zawodnik rzucił aż 11 bramek, zapisując się jako najlepszy strzelec tego meczu. Mimo że radość nie trwała bardzo długo, to jest to zdecydowanie wynik, którym można się pochwalić.

Granie meczu w urodziny wydawać by się mogło nie do końca komfortową sytuacją, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że piłka ręczna jest sportem wyjątkowo kontaktowym, jednak zupełnie inaczej do sobotniego spotkania z Gwardią Koszalin podszedł Mateusz Stupiński, który tego dnia kończył 29 lat. – Nie można chcieć chyba niczego więcej od urodzin niż to, co stało się w sobotę. Chyba tylko, żeby w urodziny zawsze wypadał jakiś mecz w Gorzowie, albo i na wyjeździe, żeby te bramki wpadały, żebyśmy wygrywali – powiedział „na gorąco” po spotkaniu solenizant.

 

Mateusz wybrał najlepszy możliwy sposób na świętowanie, ponieważ pokonanie Gwardii 10-bramkową różnicą mogło dać jedynie radość jemu samemu, jak całej drużynie, czy kibicom zgromadzonym w hali przy Szarych Szeregów 7. – Cieszymy się. Zagrało to, co sobie założyliśmy sobie przed meczem i stąd pojawił się taki a nie inny wynik – podkreślił lewoskrzydłowy Stali. – Wiedzieliśmy, gdzie są ich mocne, a gdzie słabe strony. Wiedzieliśmy, że gdy poprawimy obronę, to na pewno przybędą nam łatwe bramki z kontrataków, co się stało. Odskoczyliśmy na bezpieczną przewagę, a wtedy gra się łatwiej – dodał.

 

Radość nie trwała jednak zbyt długo, bo z tyłu głowy tłukła się już myśl o kolejnym, zbliżającym się wielkimi krokami pojedynku – meczu derbowym z KU ASZ Uniwersytetu Zielonogórskiego. – Powiem szczerze, że ten mecz w Zielonej Górze w sobotę będzie zupełnie inaczej wyglądał niż to spotkanie w Gubinie. Oni będą u siebie, na pewno są podwójnie podrażnieni tą porażką w Pucharze i będą chcieli do końca nam pokazać lwi pazur i wygrać z nami. Od jutra i poniedziałku zaczynamy przygotowania do derbów – powiedział główny strzelec i egzekutor rzutów karnych w Stali.

 

Hasło „derby” elektryzuje wszystkich, a te gorzowsko-zielonogórskie czy zielonogórsko-gorzowskie mają dodatkowy wymiar związany z derbami żużlowymi. Wiedzą o tym zawodnicy, ale nie zamierzają w żaden sposób podchodzić do tego meczu inaczej. – Wiadomo, to prestiżowe spotkanie, nikt nie odpuści i każdy wsadzi głowę tam, gdzie niektórzy nie włożą ręki. Ale taka jest natura sportowca, chcemy wygrywać – zakończył świeżo upieczony 29-latek.