PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
25.08.2018r. godz. 19:00 - MIB NORDIC GORZOW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND
Cash Broker GP 2018 Sporbonus - dolacz do druzyny

MDMW: Triumf juniorów z Gniezna i Leszna w Pile, Stalowcy na podium

Data: 15 MAJ 2018 18:50 / Autor: Wojciech Kulak
MDMW: Triumf juniorów z Gniezna i Leszna w Pile, Stalowcy na podium

Kibice zgromadzeni na stadionie w Pile byli świadkami rywalizacji w czwartej rundzie Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski.

Walka o triumf w całym turnieju trwała od pierwszych do ostatnich biegów. Ostatecznie na pierwszym miejscu ex aequo sklasyfikowano młodzieżowców Aforti Startu Gniezno oraz Fogo Unii Leszno. Na najniższym stopniu podium uplasowali się juniorzy Stali Gorzów. "Żółto-niebieskie" barwy reprezentowali tego dnia Mateusz Bartkowiak (4), Alan Szczotka (5) oraz Hubert Czerniawski (7+3). Dla MDM Komputery TŻ Ostrovii punkty zdobywali Kamil Nowacki (6) i Marcel Studziński (4+1). Ostrowianie wraz z gospodarzami zajęli ostatnią pozycję w końcowej klasyfikacji zawodów.

 

Wyniki:

I-II. Aforti Start Gniezno - 18:
7. Norbert Krakowiak - 11 (3,3,3,2)
8. Damian Stalkowski - 5 (1,3,1)
9. Maksymilian Bogdanowicz - 2 (2,w,w)

I-II. Fogo Unia Leszno - 18:
13. Jaimon Lidsey - 7+1 (3,0,3,1*)
14. Wiktor Trofimow - 7+1 (2*,3,2)
15. Kacper Pludra - 4+1 (1,1,2*)

III. Cash Broker Stal Gorzów - 16:
16. Mateusz Bartkowiak - 4 (1,3,0,-)
17. Alan Szczotka - 5 (0,2,3)
18. brak zawodnika
24. Hubert Czerniawski - 7+3 (2*,1*,2,2*)

IV. Falubaz Zielona Góra - 14:
10. Sebastian Niedźwiedź - 5 (0,2,3,0)
11. Alex Zgardziński - 8 (2,3,3)
12. Mateusz Tonder - 1+1 (1*,0,0)
22. Jakub Osyczka - ns

V-VI. Euro Finannce Polonia Piła - 12:
1. Patryk Fajfer - 7 (3,3,-,1)
2. Piotr Gryszpiński - 3 (1,2,0)
3. Oskar Rowecki - 1 (0,1,0)
19. Paweł Staniszewski - 1 (1)

V-VI. MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów - 12:
4. Kamil Nowacki - 6 (2,1,2,1)
5. Nikodem Bartoch - 2 (0,0,2)
6. Marcel Studziński - 4+1 (0,1*,3)

Bieg po biegu:
1. (65,25) Fajfer, Nowacki, Gryszpiński, Bartoch (Polonia - Ostrovia 4:2)
2. (65,00) Krakowiak, Zgardziński, Stalkowski, Niedźwiedź (Start - Falubaz 4:2)
3. (65,00) Lidsey, Trofimow, Bartkowiak, Szczotka (Unia - Stal 5:1)
4. (66,25) Fajfer, Niedźwiedź, Tonder, Rowecki (Falubaz - Polonia 3:3)
5. (65,06) Krakowiak, Bogdanowicz, Pludra, Lidsey (Unia - Start 1:5)
6. (65,13) Bartkowiak, Czerniawski, Nowacki, Studziński (Ostrovia - Stal 1:5)
7. (66,41) Stalkowski, Gryszpiński, Rowecki, Bogdanowicz (w/u) (Polonia - Start 3:3)
8. (65,35) Zgardziński, Szczotka, Czerniawski, Tonder (Stal - Falubaz 3:3)
9. (66,56) Trofimow, Nowacki, Pludra, Bartoch (Ostrovia - Unia 2:4)
10. (66,34) Krakowiak, Czerniawski, Stalkowski, Bartkowiak (Stal - Start 2:4)
11. (65,69) Lidsey, Pludra, Staniszewski, Rowecki (Polonia - Unia 1:5)
12. (67,84) Niedźwiedź, Bartoch, Studziński, Tonder (Ostrovia - Falubaz 3:3)
13. (65,25) Szczotka, Czerniawski, Fajfer, Gryszpiński (Stal - Polonia 5:1)
14. (66,78) Zgardziński, Trofimow, Lidsey, Niedźwiedź (Falubaz - Unia 3:3)
15. (67,72) Studziński, Krakowiak, Nowacki, Bogdanowicz (w/u) (Start - Ostrovia 2:4)

Wyniki za: sportowefakty.wp.pl