PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Charytatywny Mecz Gwiazd - piłka nożna, 16.06.2019r. godz. 14:00
Aplikacja Truly Work

Grand Prix: Chcę pobić rekord sześciu tytułów mistrzowskich (wypowiedzi)

Data: 08 PAŹDZIERNIK 2018 09:00 / Autor: Monika Chrustek
Grand Prix: Chcę pobić rekord sześciu tytułów mistrzowskich (wypowiedzi)

Emocje po sobotniej rundzie Grand Prix powoli opadają. Po samych zawodach napięcie nadal było wyczuwalne. Co pod jego wpływem miała do powiedzenia najlepsza trójka wieczoru?

Tai Woffinden: - Zawsze mówię, że chcę dobrze zacząć sezon i udało mi się zrobić to w tym roku. Ten rok był dla mnie najtrudniejszy pod względem fizycznym i mentalnym. Generalnie mam dość silną głowę, ale były momenty, w których wiedziałem, że naprawdę nie jest łatwo. Tegoroczny tytuł był dla mnie zdecydowanie najcięższy do zdobycia. Pamiętam, jak po moim triumfie w 2013, usiedliśmy z Crumpem, Pedersenem, Hancockiem i Holderem - wspomniałem, że chcę pobić rekord sześciu tytułów mistrzowskich. Zaczęli lekko śmiać się między sobą. Dziś wygrałem po raz trzeci i mam zamiar zrobić to po raz szósty.


Bartosz Zmarzlik: - Mam już drugi medal Indywidualnych Mistrzostw Świata, tym razem w innym kolorze. Jestem bardzo szczęśliwy. Początek sezonu był dla mnie i dla mojego teamu trudny, nie mieliśmy szczęścia, nie trafialiśmy z ustawieniami. Potem było coraz lepiej i teraz jestem drugim żużlowcem świata. Srebro nie jest złe! Gratulacje dla Taia, ponieważ jego sezon był niesamowity. Gratulacje również dla Fredrika.


Fredrik Lindgren: - Jestem dumny z tego co osiągnąłem. Medal był celem, który postawiłem sobie przed tym sezonem - i oto jest! To niesamowite, szczególnie po naprawdę ciężkiej kontuzji, która spotkała mnie rok temu. To była trudna walka by wrócić i by być gotowym, być tak dobrym jak w zeszłym sezonie. Na szczęście wchodzę w te przerwę zimową bez kontuzji i mam nadzieję, że w przyszłym roku będę tylko i wyłącznie lepszy.