PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Stal Gorzów - Ostrovia Ostrów - 21.09.2019r. godz. 16:00 - piłka ręczna
Truly Work

Janusz Szopa: W szatni ich zmotywowałem i wzięli się do pracy! Stal Gorzów II vs Nielba Wągrowiec II (komentarze)

Data: 20 LISTOPAD 2018 17:10 / Autor: Jakub Szandała / E-mail:
Janusz Szopa: W szatni ich zmotywowałem i wzięli się do pracy! Stal Gorzów II vs  Nielba Wągrowiec II (komentarze)

Już trochę minęło od spotkania rezerw gorzowskiej Stali. Wszyscy pamiętają doskonale zwycięski remis. Co na temat tego spotkania powiedzieli Janusz Szopa oraz Rafał Renicki?

10 sekund przed końcem meczu i Rafał Renicki rzuca bramkę na wagę remisu. - Nie byłbym trenerem, który nie wierzy we własny zespół - powiedział krótko trener żółto-niebieskich Janusz Szopa.

Pierwsza połowa nie była taka dobra w wykonaniu młodzieży z Gorzowa Wielkopolskiego. Co się stało, że na drugą odsłonę Stalowcy wyszli silniejsi? Z odpowiedzią pospieszył szkoleniowiec Stali. - Zawaliliśmy pierwszą połowę. W szatni powiedziałem, może nie mocne słowa, ale tak by chłopaki mogli się skupić. I jak doskonale wiemy, udało się, bo końcówka należała zdecydowanie do moich podopiecznych - skomentował Szopa.

Remis, a potem dogrywka, czyli rzuty karne. Seria rzutów z 7. metra była również wyrównana jak całe spotkanie. Trener Janusz Szopa podczas decydującego rzutu gości ściągnął Bartosza Leszczyńskiego, a między słupki posłał Oskar Hulanickiego, który obronił rzut. - Dlaczego to zrobiłem? Gdzieś w głowie siedziało, że może to się opłacić. Musimy ryzykować. Udało się wygrać i według mnie zespół naprawdę zasłużył na dwa punkty. Skończyło się bardzo dobrze i oby tak dalej. Wreszcie moi zawodnicy wierzą, że umieją grać w piłkę - zakończył trener rezerw Stali Gorzów.

Bohaterem spotkania był bez wątpienia Rafał Renicki. Popularny "Groszek" rzucił w spotkaniu dwanaście bramek. To już jego druga "dwucyfrówka". - W pierwszej połowie zagraliśmy źle, potem w szatni trener nas zmotywował i udało się odrobić straty. Walka o "koronę króla strzelców" w III lidze? Nie powiedziałbym, że walczę, ale jak się uda zdobyć tytuł najlepszego rzucającego, to będę zadowolony - powiedział 16-letni Rafał Renicki.