PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Truly.work Stal Gorzów - Forbet Włókniarz Częstochowa - 17.08.2019r. - godz. 16:00.
Truly Work

I liga: Najtrudniejszy mecz na koniec rundy - SMS ZPRP Gdańsk vs Stal Gorzów (zapowiedź)

Data: 06 GRUDZIEŃ 2018 14:00 / Autor: Kinga Taisner / E-mail:
I liga: Najtrudniejszy mecz na koniec rundy - SMS ZPRP Gdańsk vs Stal Gorzów (zapowiedź)

 

Gorzowianie na koniec rundy pojadą go Gdańska, by tam zmierzyć się z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Żółto-niebiescy z pewnością chcą zawalczyć o zwycięstwo, zwłaszcza tuż przed świętami...

 

 

Stalowcy ostatnie kilka meczów mogą zaliczyć do zdecydowanie udanych. Mini-seria wysokich zwycięstw poprawiła sytuację gorzowskiej drużyny w ligowej tabeli, co poprawiło humory żółto-niebieskich. Teraz w Gdańsku gorzowianie zawalczą o to, by te humory przed świętami pozostały dobre, co jednak nie będzie łatwe, bo naprzeciwko stanie drużyna młodych, ambitnych zawodników z całej Polski, skupiona w Gdańskim SMS-ie. To wyjątkowy rocznik – powtarzają wszem i wobec trenerzy i specjaliści naszej ligi, ale na czym ta wyjątkowość polega? - Mają bardzo silny skład. Są to chłopcy dobrze zaawansowani technicznie, silni, wielcy, odważni. Grają bez żadnych obciążeń, bez skrupułów i to przynosi im efekt. Mają już naprawdę duże umiejętności i stąd mają już dużo punktów – wyjaśnił szkoleniowiec gorzowskiego zespołu.

 

Jak wiadomo nie od dziś, do Szkoły Mistrzostwa Sportowego przyjmowani są najlepsi z najlepszych na swoich rocznikach, a tam uczą się oni gry na najwyższym poziomie. Jakie są ich największe atuty? - Chyba to, że grają bez obciążeń. Każdy z nich jest też bardzo silny, czyli fizyka jest naprawdę mocna. Do tego podłączyć ich odwagę i się wybijają. Te piłki naprawdę lecą szybko, a ponadto potrafią fajnie grać i trzeba im przyznać, że takiego zespołu kilka lat nie było – wyjaśnił szkoleniowiec Stali.

 

Gorzowianie mają dodatkowo utrudnione zadanie ze względu na to, jakim stylem obronnym grają gdańscy wychowankowie, bowiem taka formacja defensywna jest mocno męcząca, a dodatkowo gorzowianie preferują podobny styl, więc mecz może być dość wyrównany. - Tak, oni grają bardzo agresywną obroną, bardzo wysoką, a na swojej połowie to jest praktycznie prawie każdy swego. Ale potrafią także grać w innych formacjach i grają nieźle. Bardzo agresywnie i bardzo wysoko. Trzeba spróbować znaleźć na to jakieś lekarstwo – zapowiedział Dariusz Molski.

 

W tej drużynie pojawia się też zawodnik świetnie znany w Gorzowie, bo wychowanek UKS-u Miś i chłopak, który uczęszczał od czasu do czasu na treningi Dariusza Molskieyo. Czy Michał Olejniczak może zrobić Stali krzywdę w tym meczu? - To jest zawodnik wchodzący na boisko i powinien się cieszyć, że już dostaje szanse grania w pierwszym zespole, bo on jest nominalnym zawodnikiem drugiego zespołu. Szanse dostaje regularnie, po jego kontuzji wzmocnił się, mocno zmężniał i widać, że jak rzuci piłkę, to ona leci – odpowiedział trener Stalowców.

 

Gorzowianie bez względu na wszystko z Gdańska chcą wyjechać z dobrymi humorami na święta. A to oznacza tylko jedno. - Jedziemy wygrać, z takim założeniem jedziemy. Natomiast to będzie trudne. W mojej opinii od czasu tej naszej małej zwycięskiej passy, SMS jest najtrudniejszym rywalem – zapowiedział szkoleniowiec Stali.

 

Gorzowianie swój mecz rozegrają w najbliższą sobotę już o godzinie 16.00. Zapraszamy do trzymania kciuków i oglądania naszej relacji wideo już od 15.55 na stronie Stali Gorzów – piłki ręcznej na Facebooku!