PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Truly.work Stal Gorzów - Forbet Włókniarz Częstochowa - 17.08.2019r. - godz. 16:00.
Truly Work

Marcin Smolarek: Każdy turniej jest dla nas ważny i będziemy chcieli zdobyć puchar!

Data: 09 STYCZEŃ 2019 11:10 / Autor: Kinga Taisner / E-mail:
Marcin Smolarek: Każdy turniej jest dla nas ważny i będziemy chcieli zdobyć puchar!

Gorzowianie przygotowują się do drugiej rundy rozgrywek, a najbliższym punktem tych przygotowań będzie turniej o Puchar Prezydenta Gorzowa - Stal Gorzów Handball Cup. O tym i o innych kwestiach rozmawialiśmy z play-makerem Stali Gorzów, Marcinem Smolarkiem.

 

www.stalgorzow.pl: Marcin, na początek podsumujmy pierwszą rundę tegorocznych rozgrywek ligowych. Jak ją ocenisz?

Marcin Smolarek: - Myślę, że było nas stać na zdecydowanie więcej. Większość spotkań przegranych, przegrywaliśmy tylko jedną bramką, choć tak naprawdę całe spotkanie kontrolowaliśmy przebieg gry. Mogliśmy na pewno w tej pierwszej rundzie być wyżej w tabeli, chociażby na podium i ruszać w drugą rundą z lepszej pozycji. Ale to nie zmienia faktu, że będziemy tak czy siak wygrać tę ligę.

 

Teraz przygotowujecie się do niej, a przed Wami Stal Gorzów Handball Cup. Czy ten turniej jest ważnym elementem przygotowań?

- Myślę, że jest bardzo ważnym elementem przygotowań, jak każdy inny sparing, który rozegramy w tym okresie. Pokaże nam, w którym miejscu jesteśmy, jaką formę prezentujemy i jak wypadamy na tle innych rywali, którzy występują w naszej lidze i grupie, lub w innej grupie i w Superlidze.

 

A oprócz tego turnieju, co będziecie robić, jak się przygotowujecie?

- Myślę, że to są typowe treningi przedmeczowe. Skupiamy się przede wszystkim na obronie, taktyce, trochę mniej w ataku. Poprawiamy motoryczność, sprawność fizyczną, żeby mieć siły do końca sezonu i wytrzymać jego trudy.

 

W turnieju zagracie o Puchar Prezydenta Gorzowa. Czy to trofeum ma prawo być dla Was w jakiś sposób ważne?

- Każdy turniej jest ważny i każdy Puchar będziemy chcieli zdobywać. Chcemy wygrywać. A czy to ma jakieś znaczenie, czy to będzie puchar, czy medal, czy punkty w tabeli – mniej istotne – chcemy pokazywać się zawsze z jak najlepszej strony.

 

Oceń rywali.

- Myślę, że zdecydowanie najgroźniejszym rywalem będzie MKS Kalisz. Zespół z Superligi, który na pewno będzie starał się pokazać swoją najlepszą stronę, ponieważ mają nowego trenera i będą chcieli się przed nim pokazać. No i oczywiście mamy też dwóch rywali z I ligi i będziemy chcieli pokazać, że jesteśmy w tej lidze jednymi z najlepszych zespołów i wygrać każde spotkanie, jakie przyjdzie nam rozegrać na tym turnieju.

 

Pierwszy mecz rozegracie z Gwardią Koszalin. Myślisz, że jest szansa na powtórkę wyniku z ligi?

- Szansa zawsze jest, ale każdy mecz jest inny. Będziemy chcieli na pewno zagrać dobre zawody, pokazać się z jak najlepszej strony, a wynik? Wynik jest na pewno ważny, ale najważniejsza jest gra i jej styl oraz to jak zaprezentujemy się na tle przeciwnika.

 

Czy liczysz na obecność kibiców?

- Na pewno tak! Kibice są bardzo ważnym elementem meczu. Mam nadzieję, że troszkę kibiców przyjdzie na ten turniej i wesprze nas, w słabszych i lepszych momentach. Mam nadzieję, że jak zwykle będą naszym ósmym zawodnikiem na boisku!

 

Dodasz coś od siebie?

- Zapraszam wszystkich kibiców serdecznie na ten turniej, na pewno zagramy dla Was i dla nas, i pokażemy to, co potrafimy najlepszego!

 

Turniej Stal Gorzów Handball Cup  2019 współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.