Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Stal Gorzów - SMS ZPRP Gdańsk 27.04.2019 - godz. 19:30
Aplikacja Truly Work

I liga: Do ostatniej minuty! Stal z 3 punktami z Koszalina! - KSPR Gwardia Koszalin vs Stal Gorzów (relacja)

Data: 04 LUTY 2019 12:00 / Autor: Redakcja / E-mail:

Gorzowianie, po trudnym boju do ostatniej minuty spotkania, wygrali mecz z koszalińską Gwardią i tym samym dopisali kolejne punkty do ligowej tabeli. Trudny, ale udany początek pierwszej rundy umacnia pozycję Stali w lidze!

Początek spotkania goście zanotowali wyśmienity – brawurowa obrona kontry sam-na-sam i rzutu karnego Patryka Kicińskiego, przez Cezarego Marciniaka wybiła gospodarzom niedzielnego spotkania piłkę ręczną z głowy. Stal mogła się pochwalić wynikiem 0:4, a do 25 minuty koszalinianie zdołali rzucić tylko 6 bramek. Chciałoby się rzec: doskonały wynik, jednak wtedy do gry żółto-niebieskich wkradła się nonszalancja i, wypracowaną wcześniej przewagę, roztrwonili w ostatnich pięciu minutach tej połowy. Atak ponownie nie funkcjonował tak, jak powinien, a na wywalczane przez Gwardzistów kontry i rzuty karne trudno było znaleźć lekarstwo. Na przerwę udało się obronić przewagę – choć tylko jednobramkową – i żółto-niebiescy musieli zejść do szatni ze świadomością, że druga połowa będzie zupełnie inną historią.

Tak, jak można było przewidywać, tak też było. Co żółto-niebieskim udawało się wyjść na 2-3 bramki prowadzenia, to Gwardia odrabiała straty zwłaszcza dzięki mocno atakującemu Radoszowi, czy kontrującym skrzydłowym. Mecz cały czas jednak należał do Stalowców, którzy prowadzenia nie oddali rywalom z Koszalina ani na sekundę. Dobra postawa obronna, ale także coraz to nowe pomysły w ataku sprawiły, że to Stalowcy na 31 sekund przed końcem prowadzili jedną bramką i mieli piłkę, gdy o czas poprosił szkoleniowiec Stali. Dariusz Molski ustalił to, co chyba dla wszystkich jasne w takich okolicznościach – żółto-niebiescy nie mieli dążyć do zdobycia kolejnej bramki, ale do nieoddania piłki rywalom. Tak się jednak nie stało i zaledwie kilka sekund później o czas dla swojej drużyny poprosił trener Stasiuk. Jego ustalenia także zawiodły, bo gorzowianie nie dali sforsować swojej formacji obronnej i mimo ostatniego rzutu indywidualnego – który zatrzymał się na rękach Pawła Pedryca – to Stalowcy mogli się cieszyć ze zdobytych 3 punktów w tabeli.