PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Stal Gorzów - Ostrovia Ostrów - 21.09.2019r. godz. 16:00 - piłka ręczna
Truly Work

Dawid Pietrzkiewicz: Gra w Wągrowcu to jest tylko takie miłe wspomnienie. Na boisku sentymentów nie ma!

Data: 13 LUTY 2019 12:10 / Autor: Kinga Taisner / E-mail:
Dawid Pietrzkiewicz: Gra w Wągrowcu to jest tylko takie miłe wspomnienie. Na boisku sentymentów nie ma!

W najbliższą sobotę gorzowianie zagrają spotkanie z Nielbą Wągrowiec. Z wychowankiem przeciwników, a aktualnie obrotowym gorzowskiej ekipy rozmawialiśmy o tym meczu, o lekkich przeszpiegach i wnioskach z nich, a także o tym, co może pomóc w ewentualnym zwycięstwie.

www.stalgorzow.pl: Dawid, Ty jesteś z Wągrowca, więc na pewno znasz tę drużyną jak nikt inny. Opowiedz o atutach Nielby.

Dawid Pietrzkiewicz: Nielba atutów ma dużo, skoro wygrała ligę i teraz też lideruje. To jest zespół zgrany przede wszystkim, bo tam od kilku lat nic się nie zmienia w personaliach i to jest ich największa siła. Wszyscy się znają jak łyse konie, grają praktycznie na pamięć.

 

Wraz z Cezarym Marciniakiem byliście w sobotę na meczu Nielby z Mazurem Sierpc. Jakie wnioski?

- Wniosek jest taki, że poziom ich a nasz nie różni się w ogóle. A tak z czystych obserwacji na pewno starają się grać bardzo mocną obroną i kontrować z każdej piłki. Czy to jest obroniona, czy stracona bramka, po prostu gonią. Jak najszybciej chcą zdobyć kolejne trafienie i znowu wracać do obrony.

 

Twarda obrona i kontra to chyba również atuty zespołu, który znamy w Gorzowie  najlepiej, czyli Stali. Czy gra przeciwko podobnemu przeciwnikowi jest łatwiejsza czy trudniejsza?

- Takie mecze cechuje bardzo wysokie tempo, intensywność i wtedy możne zabraknąć tlenu.

 

Czy przy aktualniej dyspozycji Stali według Ciebie Nielba jest do ugryzienia?

- Myślę, że to jest wszystko kwestią motywacji i odpowiedniego podejścia do meczu oraz zaangażowania w grę. Nie ma przeciwnika nie do ugryzienia.

 

Co może pomóc w zwycięstwie?

- Poza takimi typowo sportowymi rzeczami, jak nasze motywacja, odpowiednia gra, na pewno pomóc mogą kibice. Jeśli będą nas głośno dopingować i zrobią – jak to się mówi – kocioł na trybunach, to na pewno niesie gospodarzy, a przeciwnika deprymuje.

 

Jakie są mocne strony Stali?

- W ostatnich meczach pokazujemy, że jesteśmy mocniejsi w obronie niż w ataku, bo faktycznie tracimy mało bramek, ale też niewiele rzucamy. Jeśli odblokujemy atak, a utrzymamy poziom obrony, to myślę, że będzie to spokojny mecz dla nas.

 

Nie mogę nie spytać o Twoje związki emocjonalne z Nielbą Wągrowiec.

- Związki emocjonalne z tym zespołem mam bardzo rozwinięte, bo to jednak wychowanek, kupę lat w zespole – czy to w juniorach, czy w pierwszym zespole. Tam debiutowałem, tam grałem w Superlidze, w I lidze, także na pewno będzie to dla mnie bardzo duże przeżycie, taki mecz. Aczkolwiek to jest tylko takie miłe wspomnienie aktualnie. Na boisku sentymentów nie ma.

 

Wspomniałeś, że w tym meczu może zabraknąć tlenu, a jesteś zawodnikiem, który de facto gra 60 minut…

- Tak jest, ale ja zdążyłem się do tego bardzo dobrze przyzwyczaić i przygotować, bo nie jest to mój taki pierwszy sezon, już kilka lat tak to wygląda z mojej perspektywy. Co właściwie mnie cieszy, bo gram. A o to chodzi, by jak najwięcej grać.

 

A kto Cię zastąpił w Wągrowcu? Ktoś na Twoim poziomie gry?

- W Wągrowcu aktualnie gra bardzo doświadczony Bartek Witkowski, który kilka sezonów w Ekstraklasie rozegrał, de facto również wychowanek Nielby. Jest też młody chłopak, Miłosz Adamski, który dopiero wchodzi w tę seniorską piłkę ręczną. Klub w ostatnim czasie wzmocnił się zawodnikiem z II ligi – Dawidem Tepperem – to też młody, potężny chłopak. Być może nie są to wiodące postaci w ataku zespołu, ale na pewno dużo wnoszą do obrony.