Stal Gorzów - SMS ZPRP Gdańsk 27.04.2019 - godz. 18:30
Aplikacja Truly Work

I liga: Zdecydowanie, ale nie idealnie - Sambor Tczew vs Stal Gorzów (relacja)

Data: 31 MARZEC 2019 10:00 / Autor: Kinga Taisner / E-mail:

Żółto-niebiescy ograli pewnie przeciwników z Tczewa, nie dając im najmniejszych szans na rozwinięcie skrzydeł. Tczewianie w tym spotkaniu mogli liczyć tylko na najniższy wymiar kary, którym okazała się przewaga 12 bramek...

Mecz od początku do końca był przez gorzowian kontrolowany. Pierwsze minuty co prawda okazały się wymianą ciosów, jednak z każdą kolejną piłką gorzowianie pokazywali, że nie mają najmniejszego zamiaru pozwolić tczewianom na jakiekolwiek myśli o wygranej w tym spotknakiu. Żółto-niebiescy grail pewnie, szczelną obroną I wyprowadzali kontry, w których trójca Stupiński, Kryszeń I Pietrzkiewicz, nie miała sobie równych. Dobry start w bramce zanotował Marciniak I gorzowianie rozkręcali się coraz mocniej, by na przerwę zejść z 7-bramkową przewagą.

Druga połowa to już lekkie rozluźnienie. Kilka sytuacji sam-na-sam nietrafionych, rozluźnienie w formacji obronnej, troszkę nonszalancji w ataku i tczewianie próbowali odrobinkę chociaż dojść gości. Żótło-niebiescy szybko jednak wybili im ambitne podejście z głowy i wrócili na dobre tory. Mecz toczył się lekko spacerowym tempem, bo żadna z drużyn nie siliła się na podkręcanie go w niemal pustej i bardzo cichej hali. Gorzowianie zagrali kilka wrzutek pod publikę, jednak to kibice Stalowców żywiej reagowali w komentarzach w trakcie relacji live, niż te kilkanaście osób z trybun. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 39:27, a gorzowianie zadowoleni wrócili do Gorzowa z kolejnymi 3 punktami w tabeli!