PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Karnety 2020 w sprzedaży!
Truly Work Karnety 2020 otwarta

I liga: Przedostatni raz w sezonie! Stal staje naprzeciwko Meblom Wójcik! - Stal Gorzów vs Meble Wójcik Elbląg (zapowiedź)

Data: 04 KWIECIEŃ 2019 13:40 / Autor: Kinga Taisner / E-mail:
I liga: Przedostatni raz w sezonie! Stal staje naprzeciwko Meblom Wójcik! - Stal Gorzów vs Meble Wójcik Elbląg (zapowiedź)

Przed gorzowianami kolejne spotkanie w pierwszej lidze. Tym razem w przedostatnim meczu sezonu żółto-niebiescy podejmą drużynę z Elbląga.

Ostatni miesiąc nie był łatwy dla żółto-niebieskich. Najpierw żółto-niebiescy pojechali na trudny, kościerzyński teren, gdzie zremisowali, a następnie stracili 2 punkty po serii rzutów karnych. Następnie zanotowali przerwę i dobry mecz w Tczewie, choć łatwo nie było ze względu na bardzo cichą halę z praktycznie pustymi trybunami. – Wiadomo, że było to co najmniej dziwne uczucie, bo na początku słyszeliśmy tylko siebie, później jakoś można było się do tego przyzwyczaić. My gramy sport dla kibiców i właściwie sport uprawia się dla kibiców. Jasne, że w jakimś niewielkim stopniu również dla samego siebie, ale chodzi o to, żeby sprzedawać swoją postać i to, co się potrafi, kibicom, którzy przychodzą. Zostały dwa ostatnie mecze w Gorzowie. Publika nigdy nas nie zawodziła w Gorzowie, mam nadzieję, że tym razem kibice również licznie stawią się w sobotę i będą nas zagrzewać gorąco do walki – powiedział Mateusz Stupiński, najlepszy strzelec Stali.

 

Tegoroczny, krótszy sezon od poprzedniego, wchodzi w ostateczna fazę. Żółto-niebieskim do rozegrania zostały już tylko dwa spotkania,  oba w Gorzowie. Czy Stalowcy czują już w nogach skutki tego sezonu? - Na pewno jakieś pierwsze zmęczenie sezonem zaczyna się pojawiać. Wiadomo, pojawiają się mikrourazy, mniejsze czy poważniejsze, ale się zdarzają. Zostały dwa mecze. Trzeba po prostu odciąć się od tego i po prostu zacisnąć zęby, by walczyć do końca o zwycięstwo w tych dwóch meczach – powiedział Stupiński.

 

Końcówka sezonu to zawsze też wzmożona ilość kontuzji i urazów. Od jakiegoś czasu słychać głosy od zawodników, że to zdrowie nie jest w idealnym stanie, a dodatkowo po poprzednim spotkaniu kibice mają prawo martwić się o stan Pawła Pedryca, który po meczu z Tczewem miał szytą głowę. Jak zdrowie i atmosfera w drużynie? - Ze zdrowiem właśnie bywa różnie. Każdy z nas ma jakieś swoje dolegliwości, ale mamy na szczęście Krzysia Korbanka, który czuwa nad nami i pomaga nam przez pięć dni w tygodniu, doprowadza nas do pełnej sprawności, by w sobotę być gotowym. Atmosfera wiadomo, jak są wyniki, to atmosfera też jest dobra. Nic jej nie buduje tak, jak zwycięstwa, a tak właściwie to nie przegraliśmy jeszcze meczu w drugiej rundzie w regulaminowym czasie gry. To cieszy – powiedział „Stupa”

 

Delikatne zmęczenie i urazy nie powodują jednak żadnych większych zmian w tygodniu Stalowców. Żółto-niebiescy przede wszystkim przygotowują się teraz pod zespół z Elbląga, by ich największe żądła w postaci 45-letniego Boneczki, Nowakowskiego czy Spychalskiego, nie miały w Gorzowie zbyt wiele do powiedzenia. - Było wideo, przygotowujemy się do meczu jak do każdego innego spotkania. Wideo w środku tygodnia, sprawdzanie mocniejszych i słabszych stron zespołu z Elbląga. Trener nam to nakreślił, wiemy, na co musimy zwrócić uwagę. Będziemy starać się do tego podporządkować, wyeliminować błędy, bo chcemy, by te 3 punkty zostały w Gorzowie – wyjaśnił skrzydłowy Stali.

 

Gorzowianie w tym sezonie na pewno już nie wypadną z pierwszej trójki ligi, jednak w głowach Stalowców cały czas jest myśl o tym, że przy dobrych wiatrach uda się pobić zeszłoroczny wynik i zająć nie trzecie, a drugie miejsce. – No jasne, pewnie, że tak. Zawsze lepiej być wyżej na pudle i będziemy do tego dążyć. W tamtym roku mieliśmy trzecie miejsce, więc dlaczego tego nie poprawić? Na pewno będziemy grać o te miejsce  do samego końca – zapowiedział Stupiński.

 

Mecz z Elblągiem odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 16.30 w hali przy Szarych Szeregów 7. Bilety w cenie 15 zł normalny, 10 zł ulgowy do kupienia w sklepie klubowym w Galerii Manhattan oraz kasach hali na 40 minut przed spotkaniem.

 

Czy gorzowianie sprostają wymaganiom rywali i pokonają Meble Wójcik Elbląg? Przekonamy się już w sobotę! Nie może Was zabraknąć!