PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Truly.work Stal Gorzów - FOGO Unia Leszno 04.08.2019r. godz. 19:30.
Aplikacja Truly Work

3. runda eliminacji SEC: Kildemand z awansem, Riss dwunasty

Data: 02 MAJ 2019 20:00 / Autor: Klaudia Kwiatkowska / E-mail:
3. runda eliminacji SEC: Kildemand z awansem, Riss dwunasty

W czwartkowe popołudnie na torze w Równem odbyła się 3 runda eliminacji do cyklu SEC. Brali w niej udział Peter Kildemand oraz Erik Riss.

Najlepszy wśród zawodników okazał się Michael Jepsen Jensen. Drugie miejsce zajął Andrzej Lebiediew, a podium uzupełnił Peter Kildemand. Cała trójka wystąpi w SEC Challenge, które odbędzie się w węgierskim Nagyhalasz.

W eliminacjach wystąpił także zawodnik rezerwowy gorzowskiej Stali - Erik Riss. Niemiec zajął 12. miejsce i zdobył 5 punktów.

 

Wśród Polaków najlepszy okazał się być Paweł Przedpełski, który także wystąpi w SEC Challenge. 

 

Wyniki:
1. Michael Jepsen Jensen (Dania) - 13+3 (3,3,2,2,3) - 1. miejsce w finale
2. Andrzej Lebiediew (Łotwa) - 12+3+2 (2,3,3,3,1) - 2. miejsce w finale
3. Peter Kildemand (Dania) - 12+1 (3,0,3,3,3) - 3. miejsce w finale
4. Paweł Przedpełski (Polska) - 11+2+d (1,1,3,3,3) - defekt w finale
---
5. Tero Aarnio (Finlandia) - 10+1 (3,3,1,1,2) - 3. miejsce w barażu
6. Marko Lewiszyn (Ukraina) - 9+0 (1,2,3,3,w) - 4. miejsce w barażu
7. Ondrej Smetana (Czechy) - 9 (1,2,1,2,3)
8. Josef Franc (Czechy) - 8 (0,2,2,2,2)
9. Janusz Kołodziej (Polska) - 7 (3,3,1,-,-)
10. Facundo Albin (Argentyna, lic. hiszpańska) - 6 (2,1,0,2,1)
11. Dimitri Berge (Francja) - 6 (2,1,1,1,1)
12. Erik Riss (Niemcy) - 5 (d,0,2,1,2)
13. Tobias Busch (Niemcy) - 4 (0,2,2,0,t)
14. David Pacalaj (Słowacja) - 4 (2,w,0,0,2)
15. Andrij Kobrin (Ukraina, lic. węgierska) - 2 (0,1,d,1,t)
16. Stanisław Melnyczuk (Ukraina) - 0 (0,0,0)
17. Witalij Kowal (Ukraina) - 0 (0,0)
18. Andrij Karpow (Ukraina) - 0 (w,-,-,-,-)

 

 

Bieg po biegu:
1. Aarnio, Berge, Lewiszyn, Kobrin
2. Kołodziej, Lebiediew, Karpow (w/u), Riss (d)
3. Jensen, Pacalaj, Przedpełski, Franc
4. Kildemand, Albin, Smetana, Busch
5. Aarnio, Franc, Albin, Melnyczuk
6. Jensen, Smetana, Berge, Riss
7. Kołodziej, Busch, Kobrin, Pacalaj (w/u)
8. Lebiediew, Lewiszyn, Przedpełski, Kildemand
9. Kildemand, Riss, Aarnio, Pacalaj
10. Przedpełski, Busch, Berge, Kowal
11. Lebiediew, Franc, Smetana, Kobrin (d4)
12. Lewiszyn, Jensen, Kołodziej, Albin
13. Przedpełski, Smetana, Aarnio, Melnyczuk
14. Lebiediew, Albin, Berge, Pacalaj
15. Kildemand, Jensen, Kobrin, Kowal
16. Lewiszyn, Franc, Riss, Busch
17. Jensen, Aarnio, Lebiediew, Melnyczuk (Busch - t)
18. Kildemand, Franc, Berge
19. Przedpełski, Riss, Albin, Kobrin (t)
20. Smetana, Pacalaj, Lewiszyn (w/u)

 

 

Baraż:
21. Lebiediew, Przedpełski, Aarnio, Lewiszyn

 

 

Finał:
22. Jensen, Lebiediew, Kildemand, Przedpełski (d)

 

 

Sędzia: Piotr Lis

 

Wyniki za: sportowefakty.wp.pl