PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Karnety 2020 w sprzedaży!
Truly Work Karnety 2020

PGE Ekstraliga: Już w niedzielę Derby Ziemi Lubuskiej! (zapowiedź)

Data: 03 MAJ 2019 13:10 / Autor: Klaudia Kwiatkowska / E-mail:
PGE Ekstraliga: Już w niedzielę Derby Ziemi Lubuskiej! (zapowiedź)

Czwarta kolejka żużlowej Ekstraligi zapowiada się niezwykle emocjonująco. Gorzowska Stal podejmie na własnym torze Falubaz Zieloną Górę!

Starcie dwóch lubuskich drużyn od lat nakręca żużlowe środowisko. Ekipy zmierzą się po raz 97. w historii.  Z pewnością po raz kolejny kibice będą świadkami pojedynku do samego końca, gdyż oba teamy mogą wywalczyć dwa punkty w tabeli.

Gospodarze tydzień temu niemal postawili się Mistrzom Polski i wygraliby pierwszy mecz wyjazdowy w tym sezonie. Ekipa Stanisława Chomskiego ma jeszcze sporo do pracy przed sobą, jednak ostatnie występy Stalowców dają nadzieję na to, że będzie już tylko lepiej. O ile nie trzeba martwić się o Bartosza Zmarzlika oraz Szymona Woźniaka, którzy od początku sezonu są w gazie, o tyle cieszy przebudzenie Krzysztofa Kasprzaka w Lesznie, czy ostatnie występy Petera Kildemanda podczas eliminacji do SEC.  Cenne punkty przywiezie na pewno Anders Thomsen, który dobrze zaprezentował się w poprzednich spotkaniach. Największą nadzieję dają jednak występy juniorów – pierwsza trójka w Ekstralidze Mateusza Bartkowiaka może być początkiem dokładania cennych punktów do dorobku drużyny, tak samo jak Rafała Karczmarza, który ostatnio pokusił się o pierwszą dwucyfrówkę w karierze.

Wśród naszych gości od początku sezonu brylują Martin Vaculik oraz Nicki Pedersen, co pokazują ich wyniki w ostatnich kolejkach. Mocnym punktem drużyny jest także Patryk Dudek, a solidną drugą linią są Michael Jepsen Jensen, który na pewno dołoży cenne punkty do dorobku drużyny, biorąc pod uwagę jego świetny występ w eliminacjach do SEC. Oczywiście nie można zapomnieć o kapitanie – Piotrze Protasiewiczu, który zawsze jest wsparciem dla swoich kolegów. Debiut w derbach zaliczy Norbert Krakowiak oraz Damian Pawliczak, który zastąpi Mateusza Tondera. Zielonogórzanie są pewnie w dobrych nastrojach, po trudnym, jednakże wygranym meczu z GKM-em Grudziądz. Od kilku sezonów to jednak gorzowianie są górą w derbowych starciach.

Jak będzie tym razem? Czy zielonogórzanie postawią się gospodarzom? Czy to jednak gorzowianie kolejny raz z rzędu poskromią Falubaz? Przekonamy się o tym już w najbliższą niedzielę! Taśma w górę o godzinie 19:00!

 

Awizowane składy

 

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
1. Michael Jepsen Jensen
2. Nicki Pedersen
3. Patryk Dudek
4. Piotr Protasiewicz
5. Martin Vaculik
6. Norbert Krakowiak
7. Damian Pawliczak

 

truly.work Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Peter Kildemand
11. Krzysztof Kasprzak
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Bartkowiak
15. Rafał Karczmarz

 

Początek spotkania: 19:00


Sędzia: Remigiusz Substyk

Komisarz toru: Maciej Głód