PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Truly.work Stal Gorzów - FOGO Unia Leszno 04.08.2019r. godz. 19:30.
Aplikacja Truly Work

Nice1LŻ: Przegrana Ostrovii w Gdańsku, 2 punkty Nowackiego

Data: 05 MAJ 2019 18:00 / Autor: Wojciech Kulak
Nice1LŻ: Przegrana Ostrovii w Gdańsku, 2 punkty Nowackiego

5 maja swoją drugą porażkę w sezonie 2019 odniosła Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów.

Zespół z województwa wielkopolskiego  w ubiegłą niedzielę wybrał się na trudny teren do Gdańska. Miejscowi już od pierwszego biegu byli doskonanie spasowani ze swoim torem, dzięki czemu bardzo szybko zbudowali kilkupunktową przewagę, która wzrastała z wyścigu na wyścig. Ostatecznie potyczka zakończyła się triumfem Zdunek Wybrzeża w stosunku 52:38. Do sukcesu poprowadził ich Mikkel Bech (11+2). Dla Arged Malesa TŻ Ostrovii największą liczbę "oczek" uzbierali Tomasz Gapiński (10) oraz Sam Masters (10). Do dorobku przyjezdnych dwa punkty dorzucił Kamil Nowacki.

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk: 52
9. Krystian Pieszczek (3,1,2*,2,3) 11+1
10. Jacob Thorssell (1,3,3,1*,2*) 10+2
11. Adrian Cyfer (0,3,2*,2,1) 8+1
12. Mikkel Bech (2,2*,3,1*,3) 11+2
13. Kacper Gomólski (T,0,U,2) 2
14. Karol Żupiński (3,3,1,1*) 8+1
15. Denis Zieliński (1,0,1) 2

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów: 38
1. Tomasz Gapiński (2,1,3,3,1) 10
2. Renat Gafurow (0,0,2*) 2+1
3. Nicolai Klindt (3,2*,0,3,W,0) 8+1
4. Sam Masters (1,3,1,0,3,2) 10
5. Grzegorz Walasek (2,2,W,0) 4
6. Kamil Nowacki (2,0,0) 2
7. Marcin Kościelski (0,1*,1) 2+1

Bieg po biegu:
1. K. Pieszczek, T. Gapiński, J. Thorssell, R. Gafurow 4:2 (4:2)
2. K. Żupiński, K. Nowacki, D. Zieliński, M. Kościelski 4:2 (8:4)
3. N. Klindt, M. Bech, S. Masters, A. Cyfer 2:4 (10:8)
4. K. Żupiński, G. Walasek, M. Kościelski, D. Zieliński 3:3 (13:11)
5. A. Cyfer, M. Bech, T. Gapiński, R. Gafurow 5:1 (18:12)
6. S. Masters, N. Klindt, K. Żupiński, K. Gomólski 1:5 (19:17)
7. J. Thorssell, G. Walasek, K. Pieszczek, K. Nowacki 4:2 (23:19)
8. T. Gapiński, R. Gafurow, D. Zieliński, K. Gomólski (U) 1:5 (24:24)
9. J. Thorssell, K. Pieszczek, S. Masters, N. Klindt 5:1 (29:25)
10. M. Bech, A. Cyfer, M. Kościelski, G. Walasek (W) 5:1 (34:26)
11. N. Klindt, K. Gomólski, J. Thorssell, S. Masters 3:3 (37:29)
12. T. Gapiński, A. Cyfer, K. Żupiński, K. Nowacki 3:3 (40:32)
13. S. Masters, K. Pieszczek, M. Bech, G. Walasek 3:3 (43:35)
14. K. Pieszczek, S. Masters, A. Cyfer, N. Klindt 4:2 (47:37)
15. M. Bech, J. Thorssell, T. Gapiński, N. Klindt 5:1 (52:38)

Wyniki za: eSpeedway.pl