PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Truly.work Stal Gorzów - MRGarden GKM Grudziądz 24.05.2019r. godz. 18:00
Aplikacja Truly Work

Lotos MPPK: Zwycięstwo Fogo Unii Leszno, Stalowcy ze srebrem!

Data: 11 MAJ 2019 18:00 / Autor: Klaudia Kwiatkowska / E-mail:
Lotos MPPK: Zwycięstwo Fogo Unii Leszno, Stalowcy ze srebrem!

W sobotnie popołudnie na torze w Gdańsku odbył się finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Zawody okazały się zwycięskie dla żużlowców obecnego Drużynowego Mistrza Polski - Unii Leszno. 

To był zdecydowanie dzień Jarosława Hampela, który wrócił po kontuzji na tor i przywiózł najwięcej punktów w całych zawodach.Wraz z Piotrem Pawlickim udało mu się zdobyć złoto MPPK.

Dużego pecha mieli zawodnicy wrocławskiej Sparty - Maksym Drabik oraz Jakub Jamróg, którzy upadli na tor i w następnych biegach już nie wystąpili. Maksym Drabik doznał kontuzji, a Jamróg nie miał na czym jechać.

Bardzo dobrze radzili sobie żużlowcy Stali Gorzów - Bartosz Zmarzlik oraz Szymon Woźniak. Ostatecznie, Stalowcy zdobyli srebro, a podium uzupełniły bydgoskie "Gryfy".

 

Punktacja:

I Fogo Unia Leszno - 27 pkt.
7.
 Piotr Pawlicki - 11+2 (1,3,d,2*,3,2*)
8. Jarosław Hampel - 16+2 (3,2*,3,3,2*,3)

II truly.work Stal Gorzów - 23 pkt.
1. Bartosz Zmarzlik - 14 (3,1,3,3,3,1)
2. Szymon Woźniak - 9+3 (0,3,2*,2*,2*,0)
15. Rafał Karczmarz - nie startował

III ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - 19 pkt.
3. Kamil Brzozowski - 9 (2,0,1,1,2,3)
4. Josh Grajczonek - 10+1 (1*,2,2,3,1,1)
16. Tomasz Orwat - nie startował

IV forBET Włókniarz Częstochowa - 18 pkt.
5. Paweł Przedpełski - 12 (2,1,1,3,3,2)
6. Damian Dróżdż - 6+1 (0,3,0,2*,1,0)

V Arged Malesa TŻ Ostrovia - 16 pkt.
9. Grzegorz Walasek - 9 (3,0,2,d,1,3)
10. Tomasz Gapiński - 7+2 (2*,1,1*,2,0,1)
19. Kamil Nowacki - nie startował

VI Get Well Toruń - 15 pkt.
13. Norbert Kościuch - 9 (2,-,3,0,2,2)
14. Igor Kopeć-Sobczyński - 4 (0,3,-,1,0,-)
21. Maksymilian Bogdanowicz - 2 (2,0,0)

VII Betard Sparta Wrocław - 7 pkt.
11. Maksym Drabik - 1 (1,w,-,-,-,-)
12. Jakub Jamróg - 0 (0,w,w,ns,ns,ns)
20. Przemysław Liszka - 6 (1,1,3,1)

 

 

Bieg po biegu:
1. Zmarzlik, Brzozowski, Grajczonek, Woźniak
2. Hampel, Przedpełski, Pawlicki, Dróżdż
3. Walasek, Gapiński, Drabik, Jamróg
4. Woźniak, Kościuch, Zmarzlik, Kopeć-Sobczyński
5. Dróżdż, Grajczonek, Przedpełski, Brzozowski
6. Pawlicki, Hampel, Gapiński, Walasek
7. Kopeć-Sobczyński, Bogdanowicz, Drabik (w/su), Jamróg (w/2min)
8. Zmarzlik, Woźniak, Przedpełski, Dróżdż
9. Hampel, Grajczonek, Brzozowski, Pawlicki (d)
10. Kościuch, Walasek, Gapiński, Bogdanowicz
11. Zmarzlik, Woźniak, Liszka, Jamróg (w/2min)
12. Grajczonek, Gapiński, Brzozowski, Walasek (d4)
13. Przedpełski, Dróżdż, Liszka
14. Hampel, Pawlicki, Kopeć-Sobczyński, Kościuch
15. Zmarzlik, Woźniak, Walasek, Gapiński
16. Liszka, Brzozowski, Grajczonek
17. Przedpełski, Kościuch, Dróżdż, Kopeć-Sobczyński
18. Pawlicki, Hampel, Zmarzlik, Woźniak
19. Brzozowski, Kościuch, Grajczonek, Bogdanowicz
20. Walasek, Przedpełski, Gapiński, Dróżdż
21. Hampel, Pawlicki, Liszka

 

 

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Waldemar Cisoń
Frekwencja: 2000 osób

wyniki za: sportowefakty.wp.pl