PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Truly.work Stal Gorzów - Forbet Włókniarz Częstochowa - 23.08.2019r. - godz. 18:00
Truly Work

Anders Thomsen wjeżdża do Grand Prix Challenge! Szymon Woźniak bez awansu

Data: 08 CZERWIEC 2019 23:30 / Autor: Monika Chrustek
Anders Thomsen wjeżdża do Grand Prix Challenge! Szymon Woźniak bez awansu

W sobotę odbyły się eliminacje do Grand Prix Challenge. 

2. runda eliminacji w Żarnowicy 


Anders Thomsen zadowolony wyjeżdża ze Słowacji. Stalowiec znakomicie poradził sobie w eliminacjach i zakończył je na pierwszym miejscu. Pokonał takie nazwiska jak Zagar czy Hampel. Do Grand Prix Challenge awansowali także Martin Vaculik i Peter Ljung. Ten drugi walczył o trzecie miejsce z Matejem Zagarem. 


Wyniki:

1. Anders Thomsen - 14 (3,2,3,3,3)
2. Martin Vaculik - 13 (2,3,3,3,2)
3. Peter Ljung - 12+3 (3,2,3,2,2)
4. Matej Zagar - 12+2 (3,1,3,2,3)
---
5. Andrzej Lebiediew - 10 (1,3,2,1,3)
6. Jarosław Hampel - 9 (3,3,1,1,1)
7. Krzysztof Buczkowski - 8 (0,1,2,2,3)
8. Andriej Kudriaszow - 7 (2,0,0,3,2)
9. Eduard Krcmar - 5 (1,0,1,3,0)
10. Gleb Czugunow - 5 (1,3,0,1,0)
11. Daniel Bewley - 5 (1,0,2,2,0)
12. Oleg Michaiłow - 5 (2,2,0,0,1)
13. Andriej Karpow - 5 (t,2,1,d,2)
14. Josef Franc - 5 (2,1,1,0,1)
15. Norbert Magosi - 3 (0,1,2,0,0)
16. Joel Kling - 2 (0,0,0,1,1)
17. Jakub Valković - 0 (0)
18. Jan Mihalik - ns


Bieg po biegu:

1. Thomsen, Franc, Lebiediew, Kling
2. Ljung, Kudriaszow, Krcmar, Valković
3. Zagar, Michaiłow, Czugunow, Buczkowski
4. Hampel, Vaculik, Bewley, Magosi
5. Vaculik, Thomsen, Buczkowski, Kudriaszow
6. Hampel, Michaiłow, Franc, Krcmar
7. Czugunow, Karpow, Magosi, Kling
8. Lebiediew, Ljung, Zagar, Bewley
9. Thomsen, Bewley, Krcmar, Czugunow
10. Zagar, Magosi, Franc, Kudriaszow
11. Ljung, Buczkowski, Hampel, Kling
12. Vaculik, Lebiediew, Karpow, Michaiłow
13. Thomsen, Zagar, Hampel, Karpow (d)
14. Vaculik, Ljung, Czugunow, Franc
15. Kudriaszow, Bewley, Kling, Michaiłow
16. Krcmar, Buczkowski, Lebiediew, Magosi
17. Thomsen, Ljung, Michaiłow, Magosi
18. Buczkowski, Karpow, Franc, Bewley
19. Zagar, Vaculik, Kling, Krcmar
20. Lebiediew, Kudriaszow, Hampel, Czugunow
Bieg dodatkowy o 3. miejsce: Ljung, Zagar



3. runda eliminacji w Lamothe-Landerron

Szymon Woźniak musiał obyć się ze smakiem i stracił szansę na występ w Grand Prix Challenge. Mimo to uzyskał całkiem dobry wynik, bowiem zakończył zawody na 5. miejscu. Eliminacje na swojej ziemi wygrał natomaist David Bellego. U jego boku do rundy finałowej wjechali Chris Harris i Mikkel Michelsen. 


Wyniki:

1. David Bellego (Francja) - 14 (3,3,3,2,3)
2. Chris Harris (Wielka Brytania) - 13 (2,3,3,3,2)
3. Mikkel Michelsen (Dania) - 12 (3,3,1,2,3) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
4. Max Fricke (Australia) - 12 (3,w,3,3,3) +2. miejsce w biegu dodatkowym
----------------------------------------
5. Szymon Woźniak (Polska) - 11 (1,2,3,2,3)
6. Wiktor Kułakow (Rosja) - 10 (3,2,2,1,2)
7. Oliver Berntzon (Szwecja) - 9 (1,2,2,3,1)
8. Kai Huckenbeck (Niemcy) - 7 (0,w,2,3,2)
9. Max Dilger (Niemcy) - 7 (2,1,0,2,2)
10. Luke Becker (Stany Zjednoczone) - 6 (2,2,1,0,1)
11. Bradley Wilson-Dean (Nowa Zelandia) - 5 (0,3,0,1,1)
12. Mathieu Tresarrieu (Francja) - 5 (2,1,1,0,1)
13. Zdenek Holub (Czechy) - 5 (1,1,2,1,0)
14. Stephane Tresarrieu (Francja) - 2 (1,0,0,1,-)
15. Jesse Mustonen (Finlandia) - 2 (0,1,1,0,d)
16. Nicolas Vicentin (Włochy)- 0 (d,0,0,0,0)
17. Gaetan Stella (Francja) - 0 (0)


Bieg po biegu:


1. Fricke, Becker, Berntzon, Huckenbeck
2. Bellego, Harris, Woźniak, Vicentin (d)
3. Kułakow, Dilger, Holub, Wilson-Dean
4. Michelsen, Tresarrieu, Tresarrieu, Mustonen
5. Wilson-Dean, Becker, Tresarrieu, Vicentin
6. Michelsen, Woźniak, Dilger, Fricke (w)
7. Harris, Kułakow, Mustonen, Huckenbeck (w)
8. Bellego, Berntzon, Holub, Tresarrieu
9. Woźniak, Kułakow, Becker, Tresarrieu
10. Fricke, Holub, Mustonen, Vicentin
11. Bellego, Huckenbeck, Michelsen, Wilson-Dean
12. Harris, Berntzon, Tresarrieu, Dilger
13. Harris, Michelsen, Holub, Becker
14. Fricke, Bellego, Kułakow, Tresarrieu
15. Huckenbeck, Dilger, Tresarrieu, Vicentin
16. Berntzon, Woźniak, Wilson-Dean, Mustonen
17. Bellego, Dilger, Becker, Mustonen (d)
18. Fricke, Harris, Wilson-Dean, Stella
19. Woźniak, Huckenbeck, Tresarrieu, Holub
20. Michelsen, Kułakow, Berntzon, Vicentin
Bieg dodatkowy o 3. miejsce: Michelsen, Fricke

Wyniki za: SportoweFakty.wp.pl