PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
26.10.2019r. - godz. 16:00 Stal Gorzów - Olimp Grodków - piłka ręczna
Truly Work

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rawiczu: Szymon Woźniak wywalczył miejsce rezerwowego w finale!

Data: 12 CZERWIEC 2019 21:50 / Autor: Aleksandra Szymaniak
Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rawiczu: Szymon Woźniak wywalczył miejsce rezerwowego w finale!

Dzisiaj zakończył się półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rawiczu. Zawodnik gorzowskiej Stali w biegu dodatkowym zdobył miejsce rezerwowego w wielkim finale!

W Rawiczu było dość upalnie, więc nic dziwnego, że sędzia co kilka biegów zarządzał polewanie toru. Podczas trzeciego wyścigu Tomasz Gapiński zaliczył niebezpieczny upadek, został zabrany do szpitala z podejrzeniem złamanego obojczyka (jak się później okazało, obojczyk został złamany z przemieszczeniem).

W jego miejsce pojechał Adrian Cyfer, który w pełni wykorzystał swoją szansę na start, ponieważ awansował do finału. Turniej pewnie wygrał Adrian Miedziński z dorobkiem 13 punktów, zaraz za nim uplasowali się kolejno Piotr Protasiewicz (11 punktów) oraz Adrian Cyfer (11 punktów). Do następnego etapu przeszli również Dominik Kubera, Kacper Gomólski i Przemysław Pawlicki.

 

Szymon Woźniak wziął udział w biegu dodatkowym, gdzie pokonał Adriana Gałę i tym samym przeszedł do finału jako zawodnik rezerwowy!

Wyniki:

1. Adrian Miedziński - 13 (3,3,1,3,3)

2. Piotr Protasiewicz - 11 (2,3,2,3,1)

3. Adrian Cyfer - 11 (3,1,2,2,3)

4. Dominik Kubera - 10 (3,w,3,2,2)

5. Kacper Gomólski - 10 (2,1,3,2,2)

6. Przemysław Pawlicki - 9 (w,2,1,3,3)

--------------------------------------------

7. Szymon Woźniak - 8 (1,2,3,d,2) + 1. miejsce w biegu dodatkowym

--------------------------------------------

8. Adrian Gała - 8 (3,2,2,1,0) + 2. miejsce w biegu dodatkowym

9. Jarosław Hampel - 8 (0,3,1,3,1)

10. Paweł Przedpełski - 6 (1,1,3,1,0)

11. Mirosław Jabłoński - 5 (0,0,0,2,3)

12. Kacper Woryna - 5 (1,3,d,1,w)

13. Marcel Kajzer - 5 (2,0,2,1,u)

14. Michał Szczepaniak - 5 (1,2,1,d,1)

15. Tomasz Orwat - 3 (0,1,d,w,2)

16. Kamil Brzozowski - 2 (2,0,d,d,d)

17. Tomasz Gapiński - 0 (-,-,-,-,-)

18. Norbert Krakowiak - 0 (d)

 

Bieg po biegu:

1. (62,11) Gała, Kajzer, Woźniak, Jabłoński

2. (61,45) Kubera, Brzozowski, Przedpełski, Orwat

3. (62,43) Cyfer, Gomólski, Szczepaniak, Pawlicki (w)

4. (61,74) Miedziński, Protasiewicz, Woryna, Hampel

5. (61,98) Protasiewicz, Gała, Cyfer, Brzozowski

6. (61,49) Miedziński, Pawlicki, Przedpełski, Kajzer

7. (62,68) Hampel, Szczepaniak, Orwat, Jabłoński

8. (62,23) Woryna, Woźniak, Gomólski, Kubera (w)

9. (62,83) Przedpełski, Gała, Szczepaniak, Woryna (d)

10. (62,90) Gomólski, Kajzer, Hampel, Brzozowski (d)

11. (62,09) Kubera, Cyfer, Miedziński, Jabłoński

12. (61,34) Woźniak, Protasiewicz, Pawlicki, Orwat (d)

13. (62,11) Miedziński, Gomólski, Gała, Orwat (w)

14. (61,74) Protasiewicz, Kubera, Kajzer, Szczepaniak (d)

15. (62,40) Pawlicki, Jabłoński, Woryna, Brzozowski (d)

16. (62,37) Hampel, Cyfer, Przedpełski, Woźniak (d)

17. (62,40) Pawlicki, Kubera, Hampel, Gała

18. (62,91) Cyfer, Orwat, Kajzer (u), Krakowiak (d)

19. (63,47) Jabłoński, Gomólski, Protasiewicz, Przedpełski

20. (62,60) Miedziński, Woźniak, Szczepaniak, Brzozowski (d)

dodatkowy o miejsce rezerwowego w finale. (66,15) Woźniak, Gała