PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
26.10.2019r. - godz. 16:00 Stal Gorzów - Olimp Grodków - piłka ręczna
Truly Work

Elitserien: Stalowcy nie zwalniają tempa w Szwecji

Data: 02 LIPIEC 2019 23:30 / Autor: Monika Chrustek
Elitserien: Stalowcy nie zwalniają tempa w Szwecji

We wtorkowej kolejce ligi szwedzkiej wzięło udział trzech Stalowców. 

Eskilstuna Smederna - Kumla Indianerna 53:37


Gospodarze bardzo szybko zweryfikowali gości z Kumli. Wysoką porażkę usiłowali ratować Anders Thomsen oraz Kenneth Bjerre.


Wyniki:

Smederna Eskilstuna 53
1. Fredrik Lindgren (2*,1,2*,3,2) 10+2
2. Andrzej Lebiediew (3,2*,3,2,3) 13+1
3. Michael Jepsen Jensen (3,2*,3,1*,1) 10+2
4. Adrian Miedziński (1,3,2*,1) 7+1
5. Przemysław Pawlicki (3,W,0,1) 4
6. Alexander Woentin (D,W,1) 1
7. Pontus Aspgren (2,3,3,0) 8

Indianerna Kumla 37
1. Kenneth Bjerre (1,0,2*,3,2,0) 8+1
2. AndersThomsen (D,1,3,3,0,2) 9
3. Chris Holder (2,D,2*,1) 5+1
4. Krystian Pieszczek (0,1,2,0) 3
5. Vaclav Milik (2,1,1,3) 7
6. Joel Andersson (1,0,0) 1
7. Ludvig Lindgren (3,1*,D) 4+1


Bieg po biegu:

1. A. Lebiediew, F. Lindgren, K. Bjerre, A. Thomsen (D) 5:1 (5:1)
2. L. Lindgren, P. Aspgren, J. Andersson, A. Woentin (D) 2:4 (7:5)
3. M. Jepsen Jensen, Ch. Holder, A. Miedziński, K. Pieszczek 4:2 (11:7)
4. Prz. Pawlicki, V. Milik, L. Lindgren, A. Woentin (W) 3:3 (14:10)
5. P. Aspgren, A. Lebiediew, K. Pieszczek, J. Andersson 5:1 (19:11)
6. A. Miedziński, M. Jepsen Jensen, A. Thomsen, K. Bjerre 5:1 (24:12)
7. A. Lebiediew, K. Pieszczek, F. Lindgren, Ch. Holder (D) 4:2 (28:14)
8. M. Jepsen Jensen, A. Miedziński, V. Milik, L. Lindgren (D) 5:1 (33:15)
9. A. Thomsen, K. Bjerre, A. Woentin, Prz. Pawlicki (W) 1:5 (34:20)
10. P. Aspgren, F. Lindgren, V. Milik, J. Andersson 5:1 (39:21)
11. A. Thomsen, Ch. Holder, A. Miedziński, Prz. Pawlicki 1:5 (40:26)
12. K. Bjerre, A. Lebiediew, M. Jepsen Jensen, K. Pieszczek 3:3 (43:29)
13. F. Lindgren, K. Bjerre, Prz. Pawlicki, A. Thomsen 4:2 (47:31)
14. V. Milik, F. Lindgren, Ch. Holder, P. Aspgren 2:4 (49:35)
15. A. Lebiediew, A. Thomsen, M. Jepsen Jensen, K. Bjerre 4:2 (53:37)



Piraterna Motala - Vetlanda Speedway 43:46


Zacięte spotkanie rozgrywało się w Motali. Vetlanda, będąca w tym sezonie w doskonałej dyspozycji, prowadziła od samego początku spotkania. Mimo to goście nie byli w stanie wyjść na znaczące prowadzenie. Liderem drużyny przyjezdnej był Bartosz Zmarzlik i Dominik Kubera, którzy zdobyli kolejno 14 i 13 punktów.


Piraterna Motala 43
1. Mikkel Michelsen (2,1,2,3,2) 10
2. Daniel Kaczmarek (0,0,1*) 1+1
3. Paweł Przedpełski (3,1,W,2,1*) 7+1
4. Linus Sundstroem (2*,3,2,3,1*) 11+2
5. Niels Kristian Iversen (1,3,1,2*,W,2) 9+1
6. Jonas Davidsson (1,0,3) 4
7. Daniel Davidsson (0,1,0) 1

Vetlanda Speedway 46
1. Dominik Kubera (3,2,2,3,3) 13
2. Filip Hjelmland (1,0,0,W) 1
3. Troy Batchelor (0,2,1,W) 3
4. Andreas Lyager (1,3,0,0,0) 4
5. Bartosz Zmarzlik (3,3,3,2,3) 14
6. Victor Palovaara (3,2*,1,0) 6+1
7. Brady Kurtz (2*,2*,1) 5+2

Bieg po biegu:

1. D. Kubera, M. Michelsen, F. Hjelmland, D. Kaczmarek 2:4 (2:4)
2. V. Palovaara, B. Kurtz, J. Davidsson, D. Davidsson 1:5 (3:9)
3. P. Przedpełski, L. Sundstroem, A. Lyager, T. Batchelor 5:1 (8:10)
4. B. Zmarzlik, B. Kurtz, N. K. Iversen, J. Davidsson 1:5 (9:15)
5. A. Lyager, V. Palovaara, D. Davidsson, D. Kaczmarek 1:5 (10:20)
6. L. Sundstroem, D. Kubera, P. Przedpełski, F. Hjelmland 4:2 (14:22)
7. N. K. Iversen, T. Batchelor, M. Michelsen, A. Lyager 4:2 (18:24)
8. B. Zmarzlik, L. Sundstroem, B. Kurtz, P. Przedpełski (W) 2:4 (20:28)
9. J. Davidsson, D. Kubera, N. K. Iversen, F. Hjelmland 4:2 (24:30)
10. B. Zmarzlik, M. Michelsen, V. Palovaara, D. Davidsson 2:4 (26:34)
11. L. Sundstroem, N. K. Iversen, T. Batchelor, F. Hjelmland (W) 5:1 (31:35)
12. D. Kubera, P. Przedpełski, D. Kaczmarek, A. Lyager 3:3 (34:38)
13. M. Michelsen, B. Zmarzlik, N. K. Iversen (W), T. Batchelor (W) 3:2 (37:40)
14. B. Zmarzlik, M. Michelsen, P. Przedpełski, V. Palovaara 3:3 (40:43)
15. D. Kubera, N. K. Iversen, L. Sundstroem, A. Lyager 3:3 (43:46)



Masarna Avesta - Vastervik Speedway 45:45

Spotkanie, w którym udział wziął Peter Kildemand, zakończyło się remisem. Był to raczej dosyć niespodziewany wynik, biorąc pod uwagę fakt, iż gospodarze prowadzili praktycznie od samego początku. Bieg nominowany przyniósł jednak nieoczekiwanie 5:1 dla gości, co dało remis w ostatecznym rozrachunku. 


Masarna Avesta 45
1. Antonio Lindbaeck (2,3,3,3,1) 12
2. David Bellego (1*,3,2*,3,0) 9+2
3. Martin Smolinski (2,3,3,0,0) 8
4. Wadim Tarasienko (D,0,1) 1
5. Kim Nilsson (2,1,3,0,2) 8
6. Aleksandr Łoktajew (3,1*,0,D) 4+1
7. Philip Hellstroem-Bangs (2*,1,D) 3+1

Västervik Speedway 45
1. Nicki Pedersen (3,2,2*,2,3) 12+1
2. Mikkel Bech (0,1*,0) 1+1
3. Peter Ljung (3,D,3,2,2,3) 13
4. Bartosz Smektała (1,2,1) 4
5. Jack Holder (0,2,2,1*,2*) 7+2
6. Anton Karlsson (1,0,1) 2
7. Peter Kildemand (W,3,1*,1*,1) 6+2

Bieg po biegu:

1. N. Pedersen, A. Lindbaeck, D. Bellego, M. Bech 3:3 (3:3)
2. A. Łoktajew, P. Hellstroem-Bangs, A. Karlsson, P. Kildemand (W) 5:1 (8:4)
3. P. Ljung, M. Smolinski, B. Smektała, W. Tarasienko (D) 2:4 (10:8)
4. P. Kildemand, K. Nilsson, A. Łoktajew, J. Holder 3:3 (13:11)
5. D. Bellego, B. Smektała, P. Hellstroem-Bangs, A. Karlsson 4:2 (17:13)
6. M. Smolinski, N. Pedersen, M. Bech, W. Tarasienko 3:3 (20:16)
7. A. Lindbaeck, D. Bellego, B. Smektała, P. Ljung (D) 5:1 (25:17)
8. M. Smolinski, J. Holder, P. Kildemand, A. Łoktajew 3:3 (28:20)
9. P. Ljung, N. Pedersen, K. Nilsson, A. Łoktajew (D) 1:5 (29:25)
10. A. Lindbaeck, J. Holder, A. Karlsson, P. Hellstroem-Bangs (D) 3:3 (32:28)
11. K. Nilsson, P. Ljung, W. Tarasienko, M. Bech 4:2 (36:30)
12. D. Bellego, N. Pedersen, P. Kildemand, M. Smolinski 3:3 (39:33)
13. A. Lindbaeck, P. Ljung, J. Holder, K. Nilsson 3:3 (42:36)
14. N. Pedersen, K. Nilsson, P. Kildemand, D. Bellego 2:4 (44:40)
15. P. Ljung, J. Holder, A. Lindbaeck, M. Smolinski 1:5 (45:45)



Wyniki za: eSpeedway.pl