PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
16.11.2019r. - godz. 16:00 Stal Gorzów - SPR Bór Oborniki Śląskie - piłka ręczna
Truly Work

I liga: Nie taki lider straszny - Stal z 3 punktami w Legnicy! - Siódemka Miedź Legnica vs Stal Gorzów (relacja)

Data: 20 PAŹDZIERNIK 2019 11:50 / Autor: Kinga Taisner / E-mail:

Stalowcy do Legnicy jechali powalczyć o punkty i wyszło im to świetnie, bowiem zgarnęli całą pulę nie będąc faworytem tego meczu!

Początek spotkania gorzowianie wyjątkowo mieli naprawdę niezły. Po pierwszych akcjach bramka za bramkę, żółto-niebiescy wyszli do gospodarzy z twardą obroną i po ładnych rzutach m. in. Kuby Dzieciątkowskiego czy Mateusza Stupińskiego oraz Marcina Smolarka, który rozbił duże zamieszanie w rozegraniu, żółto-niebiescy wyszli na 3-bramkowe prowadzenie i długo nie dali go sobie odebrać. Mecz toczył się falowo, gdyż goście tego spotkania mieli momenty przestoju, często jednak niwelowane przez parę gorzowskich bramkarzy – Cezarego Marciniaka i Krzysztofa Nowickiego, którzy ustawiali się w bramce znakomicie i zderzali się z rzutami Mosiołka, Paterka czy Drozdalskiego. Legnica nie mogła zbyt wiele poradzić na formację obronną gości i na przerwę schodziła z nietęgimi minami oraz 3 bramkami straty.

Przerwa podziałała motywująco na gospodarzy, którzy w początkowych minutach wrzucili drugi bieg i dość sprawnie odrobili straty. Wtedy jednak do głosu doszedł Bartosz Starzyński, który – we współpracy z Tomkiem Gintowtem i Mariuszem Kłakiem – szybko ostudzili zapędy Kamila Mosiołka i Pawła Paterka. Niewiele mógł też zrobić dobrze dysponowany tego dnia bramkarz gospodarzy – Dawid Dekarz, choć trzeba mu oddać kilka naprawdę istotnych obron. Gorzowianie grali długo punkt za punkt, nawet tracąc na chwilę prowadzenie w meczu, jednak końcówkę rozegrali doskonałą i mogą się cieszyć z kolejnych 3 punktów z meczu wyjazdowego!