PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
16.11.2019r. - godz. 16:00 Stal Gorzów - SPR Bór Oborniki Śląskie - piłka ręczna
Truly Work

Kuba Dzieciątkowski: Liczę na kolejne powołania

Data: 31 PAŹDZIERNIK 2019 12:40 / Autor: Kinga Taisner / E-mail:
Kuba Dzieciątkowski: Liczę na kolejne powołania

Gorzowski zawodnik i jeden z wychowanków UKS-u Miś oraz Nukleonu Kostrzyn miał w ostatnim czasie okazję uczestniczyć w zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów. Jak poradził sobie podczas treningów i meczów kontrolnych?www.stalgorzow.pl: Kuba, w ostatnim czasie miałeś okazję uczestniczyć w zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów. To według Ciebie duże wyróżnienie?

Kuba Dzieciątkowski: - Tak, myślę, że to bardzo duże wyróżnienie dla mnie, ponieważ znalazłem się w gronie najlepszych zawodników w moim roczniku. Było nas tam 18 zawodników z 12 drużyn, więc to naprawdę duże wyróżnienie.

 

Na czym polegało zgrupowanie?

- Przygotowywaliśmy się do meczów sparingowych z drużyną Słowacką, co jest jednym z kilku kroków do przygotowań do imprezy międzynarodowej w wakacje. Będą to mistrzostwa Europy dywizji B.

 

Jak wyglądał Wasz dzień na zgrupowaniu?

- Trenowaliśmy 2-3 razy dziennie, w tym siłownia i treningi halowe. Skupialiśmy się na zagrywkach i różne zachowania boiskowe, by jak najlepiej wypaść w meczu sparingowym przeciwko Słowenii. Każdy z nas chciał się zaprezentować z jak najlepszej strony, więc dawaliśmy z siebie wszystko.

 

Jak ważne jest zgranie podczas takich meczów?

- Jak w każdym innym meczu. Myślę, że przez ten tydzień, w którym nad tym pracowaliśmy, udało nam się tego dokonać, by choć trochę zgrać się ze sobą.

 

Czy treningi na kadrze różnią się od tych w Gorzowie?

- Tak, myślę, że różnią się na pewno. Chodzi na pewno o intensywność i założenia taktyczne. No i zagrywkami. Największą różnicą są obciążenia.

 

A jak dużą różnicę robi to, że się mniej znacie z chłopakami z kadry niż z drużyny?

- Robi to naprawdę ogromną różnicę, zwłaszcza na samym początku zgrupowania, ale jak wspomniałem, uważam, że udało się to trochę zniwelować i zgraliśmy się. Zdarzały się nawet sytuacje, w których zagrywaliśmy do siebie na pamięć, bo wiedzieliśmy, że kolega tam właśnie na pewno będzie.

 

Podsumowaniem zgrupowania były mecze ze Słowenią – jak wypadły według Ciebie?

- Uważam, że mecze ze Słowenią wypadły bardzo dobrze, ponieważ wygraliśmy dwukrotnie dość dużą różnicą bramek. Kibice przyszli i chyba byli zadowoleni, więc my też możemy być zadowoleni. Z mojej perspektywy też wyszło dobrze, zagrałem w dwóch meczach, wykonałem swoją pracę i zdobyłem bramkę w reprezentacji, grając tyle samo w obronie, jak i ataku.

 

W międzyczasie, w którym nie było Cię w Gorzowie, Twoi koledzy z drużyny wygrali wysoko mecz z Olimpem Grodków. Jak oceniasz ten mecz w wykonaniu Stali?

- Chłopaki spisali się naprawdę bardzo dobrze, jestem z nich naprawdę dumny, już pogratulowałem im w szatni.

 

Liczysz na kolejne powołania?

- Mam taką nadzieję i myślę, że się uda.