Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Karnety 2020 w sprzedaży!
Truly Work Karnety 2020 otwarta

Sparingowo: Humory dobre, ale nie wyśmienite - Stal druga w Wągrowcu (wyniki, relacja i wypowiedzi)

Data: 26 STYCZEŃ 2020 11:30 / Autor: Redakcja / E-mail:

Gorzowianie wygrali jedno z dwóch spotkań sparingowych w Noworocznym Turnieju w Wągrowcu, wygrywając z koszalińską Gwardią i ulegając gospodarzom.

Gorzowianie pojechali do Wągrowca sparować po raz pierwszy w przed drugą rundą rozgrywek I ligi. Żółto-niebiescy od początku roku trenują indywidualnie, zaś tydzień później rozpoczęli treningi grupowe i nadszedł czas na to, by sprawdzić, czy przygotowania do powrotu do sezonu idą w dobrą stronę.

W Wągrowcu spotkały się 4 ekipy z „czuba” I ligi – miejscowa Nielba, Grunwald Poznań, Gwardia Koszalin i właśnie Gorzowska Stal. Pierwszy mecz zakończył się niewielkim zwycięstwem wągrowieckiego zespołu, który rywala „zza miedzy” pokonał zaledwie 1 bramką, wynik ustalając w ostatnich sekundach meczu. Gorzowianie swój pierwszy mecz rozegrali przeciwko ekipie z Koszalina i… początkowo mieli niewielkie problemy z wymagającym rywalem, jakim okazała się być Gwardia. Przez większość meczu wynik oscylował przy remisie, a Stalowcy musieli radzić sobie ze swoimi problemami, jak wyrzucenie Cezarego Marciniaka z boiska, bowiem gorzowski bramkarz wyszedł z bramki przy kontrze przeciwników i zderzył się z rywalem, co karane jest w piłce ręcznej czerwoną kartką. Nie przeszkodziło to jednak Cezaremu z dobyciu tytułu najlepszego bramkarza turnieju, a Stalowcy wrzucili drugi bieg w drugiej połowie spotkania i wygrali z Gwardią aż 7 trafieniami.

Po fazie półfinałowej nadszedł czas na mecze o 3. i o 1. miejsce. Przegrani z półfinałów spotkali się praktycznie od razu w meczu o 3. miejsce, a tam lepsza okazała się ekipa z Koszalina, która nie miała większych problemów z pokonaniem Grunwaldu, choć obu zespołom należy oddać, że nie brakowało waleczności i ambicji na boisku. W meczu o 1. miejsce doszło niemal do kultowego spotkania Stali Gorzów i Nielby Wągrowiec, ale tym razem wynik wyglądał troszeczkę inaczej, bowiem szybka gra, dobra obrona z obu stron i dobra kontra, powodowały, że wynik szybko rósł, podczas gdy spotkania tych dwóch ekip kończyły się raczej niskimi wynikami. Mimo zaciętego pojedynku, po 50 minutach (w takiej formule rozgrywano turniej, 2x25 minut) to wągrowczanie okazali się ekipą lepszą o 2 bramki, choć mieli szansę na wyrównanie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:27.

Wyniki:
Stal Gorzów vs Gwardia Koszalin
Marciniak, Nowicki – Pietrzkiewicz 3, Serpina 3, Chełmiński 3, Stupiński 2, Dzieciątkowski 4, Kryszeń 5, Gintowt 4, Smolarek Marcin 1, Smolarek Mariusz 1, Kłak 2, Gałat, Bronowski. Kartki: Gintowt (żółta), Marciniak (czerwona)
Kary: Gintowt
Karne: 0/2

Nielba Wągrowiec vs Stal Gorzów
Marciniak, Nowicki – Stupiński 8, Dzieciątkowski 4, Kryszeń 3, Chełmiński 2, Gintowt 2, Pietrzkiewicz 3, Światłowski 1, Serpina 1, Bronowski 2, Gałat, Kłak, Smolarek Marcin, Smolarek Mariusz.

Mateusz Stupiński: Turniej w Wągrowcu był dla nas połowicznie udany jeśli chodzi o wynik, ale to nie o niego najbardziej nam chodziło. Spotkaliśmy się z dwoma mocnymi rywalami, którzy pokazali nam, w którym miejscu jesteśmy i nad czym musimy jeszcze popracować. Na pewno zwrócimy uwagę na naszą skuteczność podczas ataku i kontr, bo formacja obronna wyglądała momentami naprawdę dobrze. Myślę, że jeśli dobrze wykorzystamy te dwa tygodnie, które zostały nam do ligi, to będziemy mieli z czego się cieszyć.