PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
PGE Ekstraliga - Najlepsza żużlowa liga świata
Oficjalna strona Klubu Żużlowego Stal Gorzów | StalGorzow.pl
Stal Gorzów
Oficjalna strona klubu
Karnety 2020 w sprzedaży!
Truly Work Karnety 2020 otwarta

Rafał Karczmarz: Mój cel to dobra, zadowalająca gorzowskiego kibica jazda!

Data: 02 MARZEC 2020 11:50 / Autor: Redakcja / E-mail:
Rafał Karczmarz: Mój cel to dobra, zadowalająca gorzowskiego kibica jazda!

Od końcówki zeszłego sezonu można było wnioskować, że Rafał Karczmarz postanowił odstawić motocykl i zakończyć przygodę ze speedwayem. Jak się jednak okazuje, pewne przemyślenia i spotkanie z prezesem Stali Gorzów, spowodowały zmianę decyzji. 

Kilka miesięcy trwał czas niepewności co dalej z Rafałem Karczmarzem. Wszystkie znaki pokazywały, że wychowanek gorzowskiej Stali jednak nie zdecyduje się na dalszą jazdę na żużlu. Sprawy nabrały innego obrotu po spotkaniach zawodnika z nowym prezesem klubu - Markiem Grzybem.

- Góra z górą się nie zejdzie, ale człowiek z człowiekiem zawsze. Trzeba było trochę poczekać na rozsądną decyzję. Rafał miał trochę czasu, by poukładać sobie wszystkie w głowie i przemyśleć wszelkie rozwiązania. Rozmawialiśmy kilka razy i sam przyznał, że w kolekcji brakuje mu tylko złotego krążka za Drużynowe Mistrzostwo Polski. Jest zmobilizowany i ma błysk w oku - powiedział włodarz gorzowskiej Stali.

Zawodnik podczas rozmowy z Markiem Grzybem wyraził jasną chęć startów w ligowych pojedynkach. Sam prezes przyznaje, że widzi w nim duży potencjał i świeżą energię. - Rafał Karczmarz widzi, co się dzieje w klubie. Jest świadomy „nowego rozdania” i dostrzega pozytywną energię. Jest gotowy do tego, żeby wystartować w najważniejszych meczach i ścigać się z najgroźniejszymi przeciwnikami. Kwestie tego, czy dostanie szanse startu oraz to, ile takowych będzie, pozostawiam w gestii sztabu szkoleniowego - poinformował Marek Grzyb.

Sam zainteresowany zdecydował się na komentarz w tej sprawie, który jasno pokazuje, iż jego przygoda ze Stalą Gorzów będzie trwać dalej. - Widzę że w klubie są duże zmiany, które są dobre – mówił Rafał Karczmarz w rozmowie z klubowym portalem. - Klub patrzy do przodu, mam komfort myślenia o nowym sezonie i dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem. To co było to jest historia, jedziemy do przodu. Mój cel to dobra, zadowalająca gorzowskiego kibica jazda – dodał zawodnik.