Lenka Tuzińska to dziewczynka cierpiąca na szereg poważnych dolegliwości – m.in. wrodzoną wadę serca, opóźnienie rozwoju psycho-ruchowego i niedowład lewostronny – małogłowie. Klub Sportowy Stal Gorzów zachęca kibiców speedway’a, by pomogli Lence poprzez przekazanie 1 % podatku.

Lenka ma już sześć lat i cały czas ciężko pracuje, aby osiągnąć samodzielność w przyszłości. Nie jest to jednak łatwe, szczególnie dla niepełnosprawnego dziecka, które w swoim dotychczasowym, krótkim życiu przeszło bolesne operacje, całe miesiące spędzone w szpitalu i ataki epilepsji… Jednak, pomimo wszelkich przeciwności, Lenka przez cały czas robi postępy! Każdego dnia udowadnia, że mimo wstępnych diagnoz lekarskich warto w nią wierzyć.

– Lenka osiągnęła juz tak wiele, ale przed nią jeszcze mnóstwo pracy. Chociaż czasem droga do jej małych sukcesów jest długa i wyboista, liczymy, że któregoś dnia Lenka stanie samodzielnie na swoich własnych nóżkach i zacznie poznawać świat na własną rękę. O to wspólnie walczymy – mówią jej rodzice.

Stosowana wszechstronna, wielopłaszczyznowa rehabilitacja, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, delfinoterapia, hipoterapia, zajęcia fizjoterapeutyczne, logopedyczne czy psychologiczne działają i przynoszą oczekiwane rezultaty.

– 1 % podatku przekazany przez Was umożliwi nam dalsze dofinansowanie rehabilitacji Lenki, a przede wszystkim umożliwi nam wykonanie kolejnego ruchu na drodze ku jej samodzielności. To dzięki Wam Lenka ma szanse zacząć samodzielnie chodzić, co jest jej i naszym marzeniem – dodaje rodzina dziewczynki.

Jak przekazać 1 % na rehabilitację Lenki? Należy wpisać KRS Fundacji Słoneczko, której Lenka jest podopieczną: 0000186434. W rubryce 'cel szczegółowy’ trzeba koniecznie wpisać numer subkonta Lenki: 23/T Lena Tuzinska. Tylko w ten sposób środki trafią bezpośrednio na subkonto córeczki państwa Tuzińskich.

Udostępnij