W iście wiosennej scenerii i przy szczelnie zapełnionych sektorach dostępnych dla kibiców na stadionie im. Edwarda Jancarza odbył się kolejny trening. Pierwszy raz w tym roku podopieczni Piotra Palucha mieli okazję startować spod taśmy i rywalizować na pełnym dystansie czterech okrążeń. Poza żółto-niebieskimi w treningowych jazdach uczestniczyli gościnnie Krzysztof Buczkowski, Robert Kościecha oraz Daniel Pytel.

W zaaranżowanym turnieju najlepsza okazała się para Krzysztof Kasprzak i Tomasz Gapiński, którzy łącznie zdobyli 20 punktów, dzieląc się dorobkiem po połowie. Drugi rezultat, z wynikiem 19 „oczek” osiągnęli Bartosz Zmarzlik (10) i Daniel Nermark (9). Trzecie miejsce wywalczyła mieszana para bydgosko-gorzowska – Krzysztof Buczkowski i Adrian Gomólski – 18 punktów. „Buczek” był w dniu dzisiejszym najskuteczniejszym zawodnikiem, notując 12 „oczek”.

Zgromadzeni kibice z zaciekawieniem oczekiwali głównie na poczynania Pawła Hliba, Adriana Gomólskiego oraz Łukasza Jankowskiego, bowiem spośród tej trójki trener Piotr Paluch będzie musiał wybrać jednego zawodnika, który już za tydzień znajdzie miejsce w składzie na mecz z PGE Marmą Rzeszów. Adrian Gomólski prezentował niezłe starty, ale popełniał błędy na dystansie, Paweł Hlib odwrotnie – nie imponował na startach, ale kolejne okrążenia pokonywał w swoim stylu – dynamicznie i odważnie. Łukasz Jankowski, podobnie jak „Gomóła”, musi jeszcze popracować nad jazdą na dystansie, natomiast starty wychodziły mu wzorowo – dwukrotnie nawet udało mu się puścić sprzęgło, zanim zwolniona została taśma startowa. Dzisiejszy trening nie dał więc jednoznacznej odpowiedzi i popularny „Bolo” będzie musiał bacznie przyglądać się wyżej wymienionym zawodnikom podczas zaplanowanych na wtorek i środę sparingom ze Startem Gniezno.

Nieco więcej można za to powiedzieć na temat rywalizujących o miejsce w podstawowym składzie juniorach – Adrianie Cyferze i Łukaszu Cyranie. Obaj juniorzy rywalizowali ze sobą w każdym swoim biegu, bowiem byli zestawieni w jednej parze. W jednym z biegów starszy z gorzowian nieco przeszarżował, nie opanował motocykla i zanotował upadek. Na szczęście skończyło się bez konsekwencji i „Pele” mógł kontynuować treningowe wyścigi. Niemniej jednak dużo lepiej prezentował się Adrian Cyfer, który nie tylko zdobył więcej punktów, ale na torze prezentował się dużo pewniej.

Warto wspomnieć o dwóch wyścigach – nr 7. oraz 14. W pierwszym z nich rywalizowali podstawowi zawodnicy Stali – Kasprzak, Zmarzlik, Gapiński oraz Nermark. Wygrał Szwed przed Gapińskim, Zmarzlikiem i „Kasperem”, ale cała czwórka jechała bardzo blisko siebie, walcząc na każdym wirażu łokieć w łokieć. Natomiast w przedostatnim biegu Daniel Pytel dotknął taśmy i do powtórki przystąpił startując pięć metrów za pozostałymi. Jednak już na pierwszym łuku wykorzystał miejsce przy krawężniku i jednym atakiem minął Hliba, Cyrana i Cyfera, następnie bez problemu dowożąc do mety trzy punkty.

Wyniki:
I Para nr 1 – 20 pkt.
1. Krzysztof Kasprzak – 10+2 (2*,3,0,3,2*)
2. Tomasz Gapiński – 10+1 (3,2*,2,0,3)

II Para nr 3 – 19 pkt.
5. Bartosz Zmarzlik – 10 (3,3,1,3,0)
6. Daniel Nermark – 9+2 (1,2*,3,2*,1)

III Para nr 2 – 18 pkt.
3. Krzysztof Buczkowski – 12 (1,2,3,3,3)
4. Adrian Gomólski – 6+3 (0,1*,1,2*,2*)

IV-V Para nr 5 – 13 pkt.
9. Daniel Pytel – 5+2 (1*,0,0,1*,3)
10. Paweł Hlib – 8 (2,1,2,2,1)

IV-V Para nr 6 – 13 pkt.
11. Robert Kościecha – 8+1 (3,3,2*,0,0)
12. Łukasz Jankowski – 5 (0,0,3,1,1)

VI Para nr 4 – 7 pkt.
7. Adrian Cyfer – 5 (0,1,1,1,2)
8. Łukasz Cyran – 2 (2,u,0,d,0)
16. Łukasz Kaczmarek – 0 (0)

Bieg po biegu:
1. Gapiński, Kasprzak, Buczkowski, Gomólski
2. Zmarzlik, Cyran, Nermark, Cyfer
3. Kościecha, Hlib, Pytel, Jankowski
4. Kasprzak, Gapiński, Cyfer, Kaczmarek (Cyran u/-)
5. Zmarzlik, Nermark, Hlib, Pytel
6. Kościecha, Buczkowski, Gomólski, Jankowski
7. Nermark, Gapiński, Zmarzlik, Kasprzak
8. Jankowski, Kościecha, Cyfer, Cyran
9. Buczkowski, Hlib, Gomólski, Pytel
10. Zmarzlik, Nermark, Jankowski, Kościecha
11. Kasprzak, Hlib, Pytel, Gapiński
12. Buczkowski, Gomólski, Cyfer, Cyran(d4)
13. Gapiński, Kasprzak, Jankowski, Kościecha
14. Pytel, Cyfer, Hlib, Cyran
15. Buczkowski, Gomólski, Nermark, Zmarzlik

 

Zdjęcie: Radek Kalina

Udostępnij