www.stalgorzow.pl: Przed nami pierwsze w tym roku spotkanie ligowe. Ekstraliga wprowadziła jednak pewne zmiany, które bezpośrednio będą dotyczyć kibiców. Proszę je szczegółowo opisać. 

 

Ireneusz Maciej Zmora: – Zmiany związane są z obecnością nowego partnera medialnego, czyli platformy NC+. Nasz pierwszy mecz z Rzeszowem jest wyznaczony na godzinę 18:30. Dotychczas kibice przyzwyczaili się, że podana godzina jest momentem rozpoczęcia prezentacji. Teraz będzie inaczej. Jeśli mecz jest zaplanowany na 18:30, to o tej porze zawodnicy wyjadą do pierwszego wyścigu, a prezentacja rozpocznie się o 18:15. Dlatego też zapraszamy kibiców wcześniej niż zwykle, ponieważ nie będzie możliwości opóźnienia zawodów i poczekania aż wszyscy wejdą na stadion. O 18:30 zawodnicy startują do pierwszego biegu.

 

Przyjście na ostatnią chwilę będzie więc dość ryzykowne.

 

– Zgadza się. Kibice będą musieli przyjść na stadion odpowiednio wcześniej. Od tego sezonu bramy stadionu przed ligowymi spotkaniami będą otwierane 1,5 godziny przed rozpoczęciem spotkania. W niedzielę nastąpi to więc o godzinie 17. Należy też pamiętać o próbie toru, która powraca na stadiony, a zawsze była dodatkowym smaczkiem przed zawodami.

 

Przed ligą trener Paluch sprawdzi jeszcze formę poszczególnych zawodników w meczach sparingowych. O ile spotkania ze Startem były zaplanowane już dawno temu, test-mecz z Polonią pojawił się w rozpisce drużyny dość niespodziewanie.

 

– Szukaliśmy dodatkowej możliwości sprawdzenia formy naszych żużlowców i dość spontanicznie dogadaliśmy się z włodarzami klubu z Bydgoszczy. Mamy z nimi dobry kontakt, więc spotkanie zostało szybko dograne. Takie zawody z pewnością będą procentować w zmaganiach ligowych.

 

Udostępnij