Po odwołaniu pierwszych dwóch kolejek Speedway Ekstraligi, czas na inaugurację najlepszej ligi żużlowej na świecie! Już w najbliższą niedzielę do Gorzowa przyjeżdża PGE Marma Rzeszów, która w tym roku ma aspirację do walki o medale.

 

Po niezbyt udanym zeszłorocznym sezonie, zespół z Rzeszowa dokonał dużych wzmocnień w swoim składzie. Po decyzji o zakończeniu kariery przez Jasona Crumpa, włodarze klubu z Podkarpacia podpisali kontrakt z Nicki Pedersenem. Trzykrotny mistrz świata miał okazję startować w barwach Stali Gorzów w sezonach 2010 i 2011. Z pewnością będzie on silnym punktem naszych gości, gdyż dobrze zna każdy centymetr gorzowskiego toru. Oprócz Duńczyka, silnymi punktami PGE Marmy Rzeszów będą również Jurica Pavlic oraz Grzegorz Walasek. Chorwat, jak mało kto, zawsze dobrze spisuje się na naszym owalu. W historii jego startów na stadionie im. Edwarda Jancarza nigdy nie przywiózł mniej niż 9 punktów w meczu. Parę oczek z pewnością dorzuci również, dobrze znany nadwarciańskim kibicom, Rafał Okoniewski. Jedynie uzupełnieniem składu wydają się być powracający do macierzystego klubu Dawid Lampart oraz junior Łukasz Sówka, który w ubiegłym roku niespodziewanie pokonał na gorzowskim torze Tomasza Golloba.

 

Stal Gorzów do tej pory odjechała jedynie dwa próbne spotkania na swoim torze. Ten pierwszy, turniej par, pokazał, że Stalowcy prezentują wyrównany poziom. Przysporzyło to trenerowi Piotrowi Paluchowi niemałego bólu głowy, kogo wybrać do składu meczowego z szerokiej ławki zawodników. Sparing z Lechmą Start Gniezno również nie dał takiej odpowiedzi. Pokazał jednak, że Gorzowianie są już dobrze przygotowani do meczów na własnym torze.

 

W ubiegłym roku na torze w Gorzowie, pewne zwycięstwo odnieśli gospodarze. Po dość jednostronnym spotkaniu na telebimie widniał wynik 53:37. Najskuteczniejszym Stalowcem okazał się być Krzysztof Kasprzak, zdobywca 14 punktów i Niels Kristian Iversen 11. Po stronie gości najlepiej zaprezentował się Grzegorz Walasek, z taką samą ilością oczek co Duńczyk.

 

Wynik ten jednak z pewnością będzie bardzo trudny do powtórzenia, biorąc pod uwagę przedsezonowe ruchy transferowe. Na trzy dni przed meczem ciężko wskazać faworyta tego spotkania. Na oficjalnym forum naszego klubu wielu kibiców oczekuje wielkich emocji i spodziewa się wyniku oscylującego wokół remisu. Wielkim atutem gorzowian jest ich tor, który zwłaszcza w pierwszych meczach sezonu jest szczególnym handicapem na korzyść gospodarzy. Z pewnością jest to jeden z tych meczów, w którym zadecydują detale. Indywidualna dyspozycja dnia pojedynczych zawodników, niespodziewane wykluczenia czy defekty mogą przeważyć szalę zwycięstwa na korzyść jednej lub drugiej strony.

 

Awizowane składy:

 

PGE Marma Rzeszów:

 

1. Nicki Pedersen
2. Dawid Lampart
3. Rafał Okoniewski
4. Jurica Pavlic
5. Grzegorz Walasek
6. Łukasz Sówka

 

Stal Gorzów:

 

9. Krzysztof Kasprzak
10. Tomasz Gapiński
11. Niels Krisitan Iversen
12. Paweł Hlib
13. Daniel Nermark
14. Bartek Zmarzlik

 

Początek zawodów o godz: 18:30

 

Uwaga! W związku ze zmianami wprowadzonymi przez Enea Ekstaligę w tym sezonie o godz. 18:30 rozpoczyna się pierwszy bieg – prezentacja drużyny zaplanowana jest na godz. 18:15. 

 

Ceny biletów:

Trybuna niska:

Bilet normalny – 30zł
Bilet ulgowy – 25zł

Trybuna wysoka:

Bilet normalny – 40zł
Bilet ulgowy – 30zł

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

Udostępnij