Zima ostatecznie ustąpiła więc czas na odrobienie ligowych zaległości. Już jutro do Gorzowa przyjeżdża Unia Leszno, by zmierzyć się z miejscową Stalą.

 

Unia Leszno przystąpiła do tego sezonu ze znacznymi zmianami kadrowymi. Największą stratą dla leszczyńskich byków z całą pewnością jest zmiana barw Jarosława Hampela, który od tego roku reprezentuje drużynę Falubazu Zielona Góra. Z klubem pożegnali się również Jurica Pavlic oraz Troy Batchelor. W ich miejsce włodarze Unii Leszno sprowadzili do Wielkopolski: Grzegorza Zengotę, Fredrika Lindgrena oraz Kennetha Bjerre. Skład uzupełniają wychowankowie na czele z doświadczonym Damianem Balińskim oraz braćmi Pawlickimi i Tobiaszem Musielakiem.

 

Leszczynianie w pierwszych kolejkach nie prezentują wysokiej formy. Najpierw ulegli swojej imienniczce z Tarnowa 53:37, a następnie na własnym torze pokonali teoretycznie słabszą Lechmę Start Gniezno 49:41. Na początku sezonu w dobrej formie wydaje się być Grzegorz Zengota oraz głodni sukcesów młodzi wychowankowie Unii Leszno. Z całą pewnością największą bolączką trenera Romana Jankowskiego jest dyspozycja Kennetha Bjerre oraz Fredrika Lindgrena, którzy w pierwszych dwóch kolejkach zawiedli oczekiwania swoich kibiców.

 

Stal Gorzów natomiast po dwóch pierwszych porażkach nie ma zamiaru załamywać rąk. Gorzowianie w pocie czoła przez cały tydzień mocno przygotowują się do meczu na własnym torze. Trener Stali, Piotr Paluch, zdecydował się na dwie zmiany w stosunku do ostatniego spotkania ligowego. Do składu powraca Paweł Hlib oraz swój debiut w kevlarze żółto-niebieskim zaliczy utalentowany Szwed Linus Sundstroem, który zastąpi słabo spisującego się Tomasza Gapińskiego.

 

– To najwyższy czas, byśmy zaczęli wygrywać – mówi lider nadwarciańskiej ekipy Niels K. Iversen.

 

Również trener Piotr Paluch zapowiada walkę o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie: – Zapraszamy wszystkich kibiców na spotkanie z Unią Leszno. Sezon nie rozpoczął się dla nas tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, ale dołożymy wszelkich starań, by w końcu wywołać uśmiech na twarzach fanów. Prosimy Was o wsparcie w tych trudnych chwilach i żywiołowy doping w sobotę.

 

Początek sobotniego spotkania o godzinie 18:30. Bilety na mecz można nabywać w sklepie klubowym w galerii Askana oraz punktach partnerskich.

 

Udostępnij