Po wielkim sukcesie jakim było zwycięstwo na torze Drużynowego Mistrza Polski, zawodnicy Stali już w najbliższą niedzielę chcą potwierdzić swoją wysoką formę. Do Gorzowa przyjeżdża beniaminek Lechma Start Gniezno z Matejem Zagarem w składzie.

Drużyna z Wielkopolski nie może zaliczyć początku sezonu do udanych. Już na inaugurację ligi Gnieźnianie przegrali różnicą 30 punktów z Falubazem Zielona Góra. Co prawda kilka dni później Lechma Start w pełni się zrehabilitowała wygrywając z Betardem Spartą Wrocław, lecz po tym przyszły dwie kolejne porażki, z Fogo Unią Leszno i PGE Marmą Rzeszów.

Niekwestionowanym liderem naszego najbliższego rywala jest dobrze znany gorzowskim kibicom Matej Zagar. Słoweniec u progu sezonu rewelacyjnie się spisuje zarówno w spotkaniach ligowych jak i cyklu Grand Prix. W składzie po awansie do Speedway Ekstraligi pozostali również Skandynawowie – Antonio Lindbaeck oraz Bjarne Pedersen. Występ Duńczyka stoi jednak pod znakiem zapytania ze względu na niezadawalające wyniki. Jego miejsce zajmie prawdopodobnie Damian Adamczak. Barwy Gnieźnian bronią również Sebastian Ułamek oraz Piotr Świderski. Kibice gorzowskiego klubu powinni zwrócić szczególną uwagę na tego drugiego. Podczas przedsezonowego sparingu na naszym torze zdobył on 14 punktów. W obwodzie znajduje się również Davey Watt, który czeka na powołanie od trenera Lecha Kędziory.

Gorzowianie do meczu przystąpią w dobrych nastrojach. Po nie najlepszym początku przyszedł czas na pierwsze sukcesy. Podopieczni Piotra Palucha nieoczekiwanie pokonali Unię Tarnów i zaczynają się piąć w górę ligowej tabeli.


Awizowane składy:


Lechma Start Gniezno:

1. Sebastian Ułamek
2. Piotr Świderski
3. Matej Zagar
4. Damian Adamczak
5. Antonio Lindbaeck
6. Oskar Fajfer


Stal Gorzów:

9. Krzysztof Kasprzak
10. Paweł Hlib
11. Niels Kristian Iversen
12. Linus Sundstroem
13. Daniel Nermak
14. Bartosz Zmarzlik

Początek meczu: 18:30

Ceny biletów:

Trybuna niska:
Bilet normalny – 25 zł
Bilet ulgowy – 20 zł

Trybuna wysoka:
Bilet normalny – 30 zł
Bilet ulgowy – 25 zł


Początek spotkania:
godz. 18:30.

Kasy stadionowe tradycyjnie otwarte w dniu zawodów od godz. 12:00.

Udostępnij