Po dwóch ligowych zwycięstwach z rzędu, gorzowska drużyna udaje się do Częstochowy by tam zmierzyć się z miejscowym Włókniarzem. Czy i tym razem uda się odnieść zwycięstwo na trudnym torze?

 

Częstochowianie po nie najlepszym okresie ponownie liczą się w walce o medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Zarząd klubu w przerwie zimowej postanowił pożegnać się z Danielem Nermarkiem, który zasilił barwy gorzowskiej Stali oraz Grzegorzem Zengotą i Kennethem Bjerre. W ich miejsce zostali zakontraktowani dwaj młodzi i niezwykle waleczni jeźdźcy – Emil Sajfutdinow oraz Michael Jepsen Jensen. Doliczając do tej trójki Grigorija Łagutę można pokusić się o stwierdzenie, że Dospel Włókniarz Częstochowa posiada w swoich szeregach najwaleczniejszy skład w całej Speedway Ekstralidze. Pod Jasną Górę po 7 latach przerwy powrócił również dobrze znany gorzowskim kibicom Rune Holta. Zespół uzupełnia Rafał Szombierski. Na pozycjach juniorskich startują Artur Czaja oraz Adam Strzelec.

 

Włókniarz do tej pory rozegrał cztery spotkania z czego dwa rozstrzygnął na własną korzyść: na własnym torze podejmując Polonię Bydgoszcz oraz w meczu wyjazdowym przeciwko PGE Marmie Rzeszów. U progu sezonu drużyna prowadzona przez Jarosława Dymka boryka się jednak z licznymi problemami, czego wynikiem są dwie ligowe porażki. Najpierw przegrali z Unią Leszno jadąc bez Emila Sajfutdinowa oraz Michaela Jepsena Jensena, a następnie z Unibaxem Toruń. Osłabienia kadrowe wydają się już nie dotyczyć lwów i do meczu ze Stalą Gorzów przystąpią w pełnym składzie.

 

Podopieczni Piotra Palucha udają się do Częstochowy bez Daniela Nermarka, za którego będzie stosowane zastępstwo zawodnika, ale za to z Linusem Sundstroemem, który ponownie zastąpi słabo spisującego się na początku sezonu Tomasza Gapińskiego. Młody Szwed jest pełen entuzjazmu: – W czwartek i piątek jadę w Anglii, a w niedzielę czas na Polskę. Cieszę się, że wszystkie ligi rozkręciły się na dobre. Występy dla Gorzowa i jego niesamowitych fanów są świetne – przyznał nasz obcokrajowiec.

 

Stal Gorzów: 
1. Linus Sundstroem
2. Daniel Nermark
3. Krzysztof Kasprzak
4. Paweł Hlib
5. Niels Kristian Iversen
6. Bartosz Zmarzlik

Dospel Włókniarz Częstochowa:
9. Rune Holta
10. Michael Jepsen Jensen
11. Grigorij Laguta
12. Rafał Szombierski
13. Emil Sajfudinow
14. Hubert Łęgowik

Początek zawodów: 18:30

 

Udostępnij