Już tylko dwa dni dzielą nas od 81. Derbów Ziemi Lubuskiej. Nasi zawodnicy przechodzą cykl treningów i zapowiadają walkę o zwycięstwo w tym starciu i jak najlepszy wynik.

Mobilizacja przed derbami w pełni. I to zarówno wśród, kibiców, działaczy, pracowników klubu, jak i samych żużlowców. Redakcja www.stalgorzow.pl towarzyszyła naszym reprezentantom podczas jednego z kilku odbytych w tym tygodniu treningów. Ostatnie kółka przed meczem żółto-niebiescy kręcić będą jeszcze dziś i w sobotę. Jak wyglądają nastroje wśród naszej ekipy?

 Krzysztof Kasprzak, kapitan żółto-niebieskich przyznaje, że do spotkania z zielonogórskim Falubazem podchodzi z należytym respektem: – Będzie ciężko. Zawsze spotkania pomiędzy Zieloną Górą a Gorzowem to mecze podwyższonego ryzyka – zarówno dla nas, jak i kibiców, ale nie ma się czemu dziwić, bo to przecież derby. Na pewno jest to odczuwalne, ale jednocześnie także mobilizujące. Wspólnie z kolegami z drużyny będziemy się chcieli pokazać z jak najlepszej strony- zapowiada „Kasper”.

 Młodzieżowiec Łukasz Cyran stara się z kolei nie wywierać na sobie dodatkowej presji: – Traktujemy Falubaz tak samo, jak każdego innego rywala. Postaramy się o jak najlepszy wynik, nie zważając na to, że są to Derby Ziemi Lubuskiej.

 Najkrócej zbliżające się spotkanie podsumowuje Paweł Hlib: – Trzeba jechać ostro – ucina krótko wychowanek nadwarciańskiego klubu.

81. Derby Ziemi Lubuskiej już w najbliższą niedzielę. Start zawodów o godzinie 16. Bramy stadionu otwarte będą od godziny 14:30. Bilety wciąż są w sprzedaży w sklepie klubowym w galerii Askana, punktach partnerskich oraz za pośrednictwem strony www.stal.kupbilety.pl.

Udostępnij