Na ten mecz czekają wszyscy kibice z województwa lubuskiego. Już jutro Stal Gorzów podejmie na swoim torze Falubaz Zieloną Górę.

 

Derby od lat elektryzują wszystkich kibiców z naszego województwa. To właśnie takie mecze, jak ten niedzielny, zawsze gwarantują najwięcej emocji, walki i niezapomnianych wrażeń.

 

Tegoroczny skład Falubazu Zielona Góra oparty jest na trzech wieżach. Przed sezonem, do liderów Piotra Protasiewicza oraz Andreasa Jonssona, dołączył jeden z najlepszych zawodników na świecie – Jarosław Hampel. Nie można również zapomnieć o Patryku Dudku, który od początku sezonu spisuje się znakomicie i aktualnie ze średnią biegową 2,208 plasuje się na 12 miejscu Speedway Ekstralidze. Wyprzedza między innymi Nickiego Pedesena oraz Chrisa Holdera. Zdecydowanie słabszymi punktami Falubazu wydają się dwaj kolejni żużlowcy – Jonas Davidsson oraz Krzysztof Jabłoński. Nie można jednak ich lekceważyć. Szwed zdecydowanie lepiej spisuje się na wyjazdach niż na swoim domowym torze przy Wrocławskiej 69. W Gnieźnie i Wrocławiu był jednym z liderów, przywożąc kolejno dla swojego zespołu 12 i 9 punktów.

 

Stalowcy do meczu przystępują szczególnie zmobilizowani. Po dwóch porażkach na swoim torze nie mogą już sobie pozwolić na kolejną wpadkę, nawet z tymi teoretycznie silniejszymi drużynami. Podopieczni Piotra Palucha chcąc odbić się od strefy spadkowej muszą to spotkanie wygrać. Dobrej myśli jest kapitan drużyny Krzysztof Kasprzak: – Wspólnie z kolegami z drużyny będziemy się chcieli pokazać z jak najlepszej strony. Pełen zapału wydaje się być Paweł Hlib, który krótko zapowiada: – Trzeba jechać ostro!.

 

Do derbów w szczególny sposób przygotowują się nie tylko zawodnicy, ale również kibice. Przedstawiciel Stowarzyszenia Kibiców Stali Gorzów „Stalowcy”, Grzegorz Szymański, zachęca wszystkich do wspólnego dopingu:Mocno mobilizujemy się do głośnego dopingu, dlatego zachęcamy wszystkich kibiców Stali, by włączyli się w aktywne wspieranie naszej drużyny. W zeszłym sezonie pokazaliśmy, że razem z kibicami z prostej i drugiego łuku potrafimy zaprezentować doping na wysokim poziomie. Wielokrotnie rozmawiałem z trenerem Piotrem Paluchem i kierownikiem drużyny Krzysztofem Orłem. Powiedzieli, że doping jest bardzo potrzebny, szczególnie w chwilach, gdy drużynie nie idzie. Nasi żużlowcy potrzebować będą wsparcia w trakcie trwania całych zawodów.

 

81. Derby Ziemi Lubuskiej już w najbliższą niedzielę. Start zawodów o godzinie 16. Bramy stadionu otwarte będą od godziny 14:30. Kasy stadionowe otwarte od godz. 10:00.

 

Awizowane składy:

Stelmet Falubaz Zielona Góra:

1. Andreas Jonsson

2. Jonas Davidsson

3. Piotr Protasiewicz

4. Krzysztof Jabłoński

5. Jarosław Hampel

6. Patryk Dudek

Stal Gorzów:

9. Daniel Nermark

10. Linus Sundstrom

11. Krzysztof Kasprzak

12. Paweł Hlib

13. Niels Kristian Iversen

14. Łukasz Cyran

 

Udostępnij