Już w najbliższy czwartek zawodnicy Stali Gorzów pojadą do Częstochowy, by tam odrobić ligowe zaległości. Czy tym razem pogoda pozwoli na rozegranie spotkania?
 
Częstochowianie po nie najlepszym okresie ponownie liczą się w walce o medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Zarząd klubu w przerwie zimowej postanowił pożegnać się z Danielem Nermarkiem, który zasilił barwy gorzowskiej Stali oraz Grzegorzem Zengotą i Kennethem Bjerre. W ich miejsce zostali zakontraktowani dwaj młodzi i niezwykle waleczni jeźdźcy – Emil Sajfutdinow oraz Michael Jepsen Jensen. Doliczając do tej trójki Grigorija Łagutę można pokusić się o stwierdzenie, że Dospel Włókniarz Częstochowa posiada w swoich szeregach najwaleczniejszy skład w całej Speedway Ekstralidze. Pod Jasną Górę po 7 latach przerwy powrócił również dobrze znany gorzowskim kibicom Rune Holta. Zespół uzupełnia Rafał Szombierski. Na pozycjach juniorskich startują Artur Czaja oraz Adam Strzelec.
 
Włókniarz do tej pory rozegrał sześć spotkań, z czego trzy rozstrzygnął na własną korzyść: na domowym torze podejmując Polonię Bydgoszcz oraz Lechmę Start Gniezno oraz w meczu wyjazdowym przeciwko PGE Marmie Rzeszów. W pierwszej fazie sezonu drużyna prowadzona przez Jarosława Dymka borykała się jednak z licznymi problemami, czego wynikiem były dwie ligowe porażki. Najpierw przegrali z Unią Leszno jadąc bez Emila Sajfutdinowa oraz Michaela Jepsena Jensena, a następnie z Unibaxem Toruń. Do meczu ze Stalą Gorzów Częstochowianie przystępują mocno zmobilizowani, ponieważ chcą zmazać plamę po ostatnim swoim występie we Wrocławiu, gdzie wysoko ulegli miejscowemu Betardowi 58:32. 

Podopieczni Piotra Palucha udają się do Częstochowy bez Daniela Nermarka, za którego kolejny raz będzie stosowane zastępstwo zawodnika, ale za to z Linusem Sundstroemem, który na stałe zadomowił się w gorzowskim składzie. Młody Szwed jest pełen entuzjazmu: – Występy dla Gorzowa i jego niesamowitych fanów są świetne – przyznał nasz obcokrajowiec.

Awizowane składy:

Stal Gorzów

1. Linus Sundstroem
2. Daniel Nermark
3. Krzysztof Kasprzak
4. Paweł Hlib
5. Niels Kristian Iversen
6. Bartosz Zmarzlik

Dospel CKM Włókniarz Częstochowa

9. Rune Holta
10. Michael Jepsen Jensen
11. Grigorij Łaguta
12. Rafał Szombierski
13. Emil Sajfutdinow
14. Hubert Łęgowik

Początek spotkania o godzinie 18:00.

Udostępnij