Niespełna dwa miesiące temu kibice Stali Gorzów patrząc w niebo przecierali oczy ze zdumienia i zadawali sobie jedno krótkie pytanie – Kiedy w końcu pogoda pozwoli na rozegranie pierwszych meczów w sezonie 2013? Czas płynie nieubłaganie i już w nadchodzącą niedzielę Stalowcy rozpoczyną rundę rewanżową. Pierwszym rywalem podopiecznych Piotra Palucha będą składy węgla.pl Polonia Bydgoszcz. Przed tygodniem lepsi okazali się zawodnicy z gryfem na piersi. Nie pomógł nawet rewelacyjny Niels Kristian Iversen, zdobywca 21 oczek.

 

O samym spotkaniu wypowiedział się trener Stali Gorzów, Piotr Paluch: Każdy mecz jest trudny i każdy mecz jest nieprzewidywalny. Spokój spokojem, ale trzeba się bić, walczyć na torze i wydzierać zwycięstwa. Trzeba pokonać rywala większą różnicą niż 4 punkty. To będzie nas satysfakcjonowało.

 

W składzie po raz pierwszy w tym roku zaprezentuje się Adrian Cyfer, który swoimi dobrymi występami w drużynie GKM Grudziądz w roli gościa oraz w półfinale Srebrnego Kasku zapewnił sobie miejsce w drużynie prowadzonej przez Piotra Palucha. Sam zawodnik potwierdza swoje bojowe nastawienie przed tym spotkaniem: Czuje, że jeżdżę z meczu na mecz coraz lepiej. Pierwsza liga wcale nie jest aż tak dużo słabsza od Speedway Ekstraligi. Czuje się coraz pewniej i na pewno będę walczył.

 

Jak będzie tym razem? Czy Stal Gorzów pokona swoich rywali i czy zdobędzie pierwszy w tym sezonie upragniony bonus? Odpowiedzi na te pytania, poznamy już w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00 na stadionie im. Edwarda Jancarza.

 

Awizowane składy:

 

składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz:

1. Greg Hancock
2. Mateusz Szczepaniak
3. Aleksandr Loktaev
4. Hans Andersen
5. Krzysztof Buczkowski
6. Szymon Woźniak

 

Stal Gorzów:

9. Daniel Nermark
10. Linus Sundstrom
11. Krzysztof Kasprzak
12. Paweł Hlib
13. Niels Kristian Iversen
14. Adrian Cyfer

 

Początek spotkania: godz. 16:00.

 

Sędzia: Leszek Demski
Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

 

Ceny biletów:
Trybuna niska:
Bilet normalny – 30 zł
Bilet ulgowy – 25 zł

 

Trybuna wysoka:
Bilet normalny – 35 zł
Bilet ulgowy – 30 zł

 

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

 

 

Udostępnij