W przeddzień gorzowskiego turnieju cyklu Grand Prix w Galerii Askana odbędzie się losowanie pól startowych przez zawodników. Dotychczas w naszym mieście uroczystość ta odbywała się poza oczami widzów i kamer.

 Już od piątku fani czarnego sportu rozpoczną swoje wielkie święto. 14 czerwca w centrum handlowym Askana to „Dzień z Grand Prix”. Głównym punktem imprezy będzie oczywiście losowanie, które od dwóch lat odbywało się na terenie stadionu i nie było dostępne dla kibiców. W tym roku organizatorzy chcieli wyjść z losowaniem na zewnątrz i dać kibicom możliwość obcowania z zawodnikami. 

– Udało się sprawę „dogadać” z BSI i wraz z Galerią Askana po raz pierwszy będziemy organizować losowanie dostępne dla kibiców. Będzie to świetna okazja, by zobaczyć jak wygląda praca nad takim przedsięwzięciem od kuchni – mówi Jacek Gumowski, marketing manager Stali Gorzów.

 Losowaniu pól startowych będzie towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji przygotowanych przez Instytut Przestrzeni Artystycznej – m.in. prezentacja filmów o tematyce sportowej, dyskusja prowadzona przez Tomasza Lorka, pokazy tatuażu, tańca, wystawa zdjęć sportowych, sesja autografowa i konkursy z nagrodami. Początek o godz. 13:30.

– Ciekawą atrakcją i elementem wprowadzającym treści ponadrozrywkowe będzie panel dyskusyjno-filmowy o różnych obliczach sportu, który poprowadzi znany i ceniony dziennikarz sportowy Tomasz Lorek – mówi Daniel Siczyński z Instytutu Przestrzeni Artystycznej.

– Galeria Askana zawsze stara się uczestniczyć w działaniach dających rozrywkę i radość mieszkańcom Gorzowa i regionu. Teraz będziemy mogli dać satysfakcję kibicom speedway-a z całego świata! Jestem przekonany, że dzięki ciekawemu scenariuszowi, wyjątkowym gościom, ciekawej tematyce oraz wielu konkursom z nagrodami każdy, kto w piątek 14 czerwca będzie w Galerii Askana, przeżyje niezapomniane chwile – uważa Bartłomiej Bujnowski, marketing manager Galerii Askana. – To pierwszy moment by poczuć z bliska atmosferę rywalizacji na najwyższym poziomie – dodaje.

Udostępnij