W niedzielę na Stadionie Olimpijskim odbędzie się zaległy mecz 2. kolejki Speedway Ekstraligi, w którym Betard Sparta Wrocław podejmie Stal Gorzów.

 

Przed sezonem miał to być jeden z najłatwiejszych meczów w Speedway Ekstralidze. Drużyna Betardu Sparty Wrocław jest jednak w tym roku rewelacją rozgrywek i ma duże szansę na awans do fazy play-off. Nie jest tajemnicą, że klub z Wrocławia nie należy do najbogatszych klubów w Speedway Ekstralidze. Wpływa to na politykę transferową. Przed sezonem skład opuścili dwaj liderzy z ubiegłego roku – Sebastian Ułamek oraz Fredrik Lindgren. W ich miejsce zakontraktowany został niechciany w leszczyńskim klubie Troy Batchelor oraz wychowanek gorzowskiej Stali – Zbigniew Suchecki.

 

Nieoczekiwanie najskuteczniejszym żużlowcem Speedway Ekstraligi jest aktualnie Tai Woffinden, którego średnia biegopunktowa wynosi 2,581. Anglik nie będzie mógł się zaprezentować przed swoją publicznością w meczu z gorzowianami ze względu na kontuzję jaką odniósł podczas ostatniej odsłony cyklu Grand Prix w Cardiff. Jego miejsce w składzie zajmie Duńczyk Nicolai Klindt. Wysoką formę prezentują ponadto Troy Batchelor oraz Peter Ljung. Dodatkowo solidnym punktem Sparty na własnym torze jest Tomasz Jędrzejak. Nie można lekceważyć również wcześniej wspomnianego Zbigniewa Sucheckiego. Najsłabszym punktem zespołu z Wrocławia wydają się być juniorzy – Patryk Malitowski oraz Patryk Dolny.

 

Forma zakontraktowanych zawodników przez włodarzy Betardu Sparty Wrocław pozwoliła na pokonanie Dospelu Włókniarza Częstochowa oraz Unii Tarnów na własnym torze oraz Unii Leszno w spotkaniu wyjazdowym. Kompletu punktów ze stolicy województwa dolnośląskiego nie wywiózł również kandydat do złotego medalu Falubaz Zielona Góra. Podopieczni Rafała Dobruckiego nieoczekiwanie zremisowali z wrocławianami.  

 

Gorzowianie po raz kolejny przystępują do spotkania w pełni zmotywowani z wiarą w końcowy sukces. Cel jest prosty – zdobyć dwa punkty i umocnić się na dobrej pozycji w ligowej tabeli. Trener Piotr Paluch w meczu z Betardem Spartą Wrocław ostatni raz może skorzystać z przepisu o zastępstwie zawodnika za Daniela Nermarka.

 

Awizowane sklady:

Stal Gorzów:

 

1. Daniel Nermark
2. Linus Sundstroem
3. Krzysztof Kasprzak
4. Paweł Hlib
5. Niels Kristian Iversen
6. Adrian Cyfer

 

Betard Sparta Wrocław:

9. Nikolai Klindt
10. Zbigniew Suchecki
11. Tomasz Jedrzejak
12. Peter Ljung
13. Troy Batchelor
14. Łukasz Bojarski

 

Początek pierwszego biegu: godz. 16:00.
Sędzia: Leszek Demski
Komisarz toru: Aleksander Janas

Udostępnij