Wyklarował się skład sobotniej Gorzów Speedway Grand Prix of Poland. Swoją obecność w zawodach potwierdzili zmagający się z kontuzjami Nicki Pedersen i Tai Woffinden. Na gorzowski turniej nie zdąży się wykurować Darcy Ward, którego zastąpi Ales Dryml.

Nicki Pedersen i Tai Woffinden kontuzje odnieśli podczas ostatniego Grand Prix w Cardiff. Duńczyk już wcześniej zmagał się ze złamaniem ręki, a upadek w ostatnim turnieju jedynie pogłębił problemy zdrowotne zawodnika. Woffinden złamał z kolei obojczyk. Występ tych niezwykle walecznych żużlowców stał więc pod dużym znakiem zapytania. Wczoraj wątpliwości zostały rozwiane. Gorzowski klub został poinformowany o uczestnictwie w Grand Prix Polski pretendentów do mistrzostwa. To z pewnością dostarczy kibicom wiele emocji i podniesie rangę i poziom zawodów.

Na gorzowski turniej nie zdąży się jednak wykurować kolejny „walczak” – Darcy Ward. Zastąpi go Czech Ales Dryml, który w tym roku prezentował się już na Grand Prix Czech i Wielkiej Brytanii.

Całą trójkę doskonale zna trener Piotr Paluch: – To świetni zawodnicy walczący o każdy kawałek toru. Pedersen i Woffinden jadą w dodatku po złoty medal, są bardzo zdeterminowani i mimo wcześniejszych kontuzji na pewno będą chcieli wyrwać zwycięstwo w Gorzowie. Z dobrej strony będzie chciał się pokazać również Ales Dryml, któremu poszło gorzej we wcześniejszych turniejach. Czeka więc nas ciekawy spektakl – ocenia trener gorzowskiej Stali.

W dalszym ciągu trwa sprzedaż wejściówek na Grand Prix Polski w Gorzowie. Wejściówki są do nabycia w sklepie Stali Gorzów w galerii Askana oraz na www.stal.kupbilety.pl.

Udostępnij