W najbliższą niedzielę gorzowska Stal zmierzy się na własnym torze z Dospel Włókniarzem Częstochowa. Gorzowian czeka ciężka przeprawa z drużyną „Lwów”. 

 

W ostatni poniedziałek żółto-niebiescy w końcu odjechali zaległe spotkanie z „medalikami” z Częstochowy. Stalowcy sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę, ponieważ stawili opór faworyzowanym częstochowianom i przegrali jedynie sześcioma punktami. Taki wynik wydawał się świetnym prognostykiem przed rewanżem, do którego dojdzie już sześć dni po meczu pod Jasną Górą. Niestety, w żużlu bywa tak, że nawet w ciągu sześciu dni może dojść do diametralnych zmian. Tak było w przypadku Stali.

 

Jeszcze w Częstochowie w trakcie jednego z wyścigów na tor upadł Linus Sunstroem, wściekle atakowany przez młodego Huberta Łęgowika. Nasz zagraniczny jeździec pojechał co prawda w powtórce biegu, ale później na torze już się nie pojawił.

 

We wtorek Linus pojechał na badania do gorzowskiego szpitala. Sztab żółto-niebieskich na czele z kierownikiem drużyny Krzysztofem Orłem po powrocie z lecznicy nie miał wesołych min. Diagnoza: złamanie kości łódeczkowatej lewego śródręcza. Gipsowy opatrunek i co najmniej trzy tygodnie odpoczynku od speedway’a. Tym samym sympatyczny Szwed dołączył do swojego kontuzjowanego rodaka Daniela Nermarka.

 

Działacze Stali mieli twardy orzech do zgryzienia i ostatecznie zdecydowali się po raz pierwszy wystawić Bartosza Zmarzlika na pozycji seniorskiej. Adrian Cyfer i Łukasz Cyran będą musieli więc zdominować juniorów z Częstochowy, a Bartek w swoim stylu walczyć będzie musiał z liderami Włókniarza. Czy osłabiona Stal zdoła wygrać i uratować niezwykle ważnego bonusa? Odpowiedzi szukajcie w niedzielę na Stadionie im. Edwarda Jancarza.

 

Awizowane składy:

 

Dospel Włókniarz Częstochowa:

1. Grigorij Laguta
2. Rafał Szombierski
3. Rune Holta
4. Michales Jepsen Jensen
5. Emil Sajfudinow
6. Artur Czaja

 

Stal Gorzów:

9. Tomasz Gapiński

10. Bartosz Zmarzlik

11. Krzysztof Kasprzak

12. Paweł Hlib

13. Niels Kristian Iversen

14. Adrian Cyfer

 

Początek spotkania: 16:00

 

Szczegóły sprzedaży biletów – link.

Udostępnij