Już w czwartkowe popołudnie na „Jancarzu” odbędzie się kolejny arcyważny mecz. Tym razem do Gorzowa zawita ekipa Betard Sparty Wrocław. Zespół znajdujący się aktualnie w strefie spadkowej jest rywalem teoretycznie słabszym, który jednak niejednokrotnie pokazywał (na przykład wysoko wygrywając w Lesznie), że nie należy spisywać go na straty. Nie da się jednak ukryć, że zdecydowanym faworytem będzie zespół gorzowskiej Stali. Końcówka sezonu wychodzi „żółto-niebieskim” bardzo dobrze, szczególnie spotkania na własnym torze. Czy piorunujący finisz po tragicznym początku wystarczy by awansować do fazy play-off? Analizę tego, jakie warunki muszą zostać spełnione by Stal znalazła się w pierwszej czwórce można znaleźć pod tym linkiem: https://www.stalgorzow.pl/articles.php?aid=603

 

Wątpliwości nie może budzić fakt, że obie drużyny dadzą  z siebie wszystko. Na przedmeczowej konferencji prasowej trener Paluch podkreślał istotę tego spotkania i zdradzał, że po raz kolejny jego zespół przygotowuje się „metodą startową” – szkoleniowiec na treningach ma do dyspozycji prawie całą ekipę i taką dogodność skrzętnie wykorzystuje zarówno on sam, oceniając formę poszczególnych zawodników, jak  i żużlowcy, którzy mogą odpowiednio przystosować się do występu w kolejnym meczu na „Jancarzu”.

 

Sparta swoją siłę będzie z kolei próbowała odnaleźć w sylwetce lidera. Działacze i sympatycy wrocławskiego teamu liczą na to, że Tai Woffinden poprowadzi swoją drużynę do boju i wrocławianie będą się mogli poszczycić co najmniej przyzwoitym występem na ciężkim terenie, a może nawet punktami z niego wywiezionymi.

 

Jedno jest pewne – zgromadzeni w czwartek na stadionie im. Edwarda Jancarza kibice będą świadkami ciekawego widowiska o bardzo dużej stawce. Czy ten mecz będzie ostatnim ekstraligowym spotkaniem w Gorzowie w tym sezonie? Przekonamy się już w przeciągu najbliższych dni.

 

Awizowane sklady: 

 

Betard Sparta Wrocław

1. Tai Woffinden
2. Zbigniew Suchecki
3. Tomasz Jedrzejak
4. Peter Ljung
5. Troy Batchelor
6. Patryk Dolny

 

Stal Gorzów:

9. Daniel Nermark
10. Tomasz Gapinski
11. Krzysztof Kasprzak
12. Paweł Hlib
13. Niels Kristian Iversen
14. Adrian Cyfer

 

Początek zawodów: 18:30

Udostępnij