Klub Sportowy Stal Gorzów w sezonie 2013 gościł na swoich trybunach ponad 8 tysięcy dzieci zaproszonych w ramach akcji „Kibicuj ze Stalą”.

 

Za nami kolejny rok przedsięwzięcia „Kibicuj ze Stalą”, w ramach którego zorganizowane grupy dzieci z gorzowskich i okolicznych placówek oświatowych odwiedzały stadion imienia Edwarda Jancarza podczas meczów ligowych.

 

– Wiele grup pochodzi z Gorzowa i okolic miasta, jednakże na mecze Stali przyjeżdżały także grupy ze Szczecina. Na trybuny zapraszaliśmy dzieci z placówek oświatowych – przedszkoli, szkół, świetlic środowiskowych, stowarzyszeń – mówi Arkadiusz Kuświk, specjalista ds. marketingu Stali Gorzów.

 

Najwięcej dzieci odwiedziło mecze z Lesznem (985 osób), Rzeszowem (966 osób) i Bydgoszczą (1060 osób).

 

Piotr Pawlak jest opiekunem osiemdziesięcioosobowej grupy skupiającej uczniów z różnych szkół. Grupa obecna była w tym sezonie na wszystkich spotkaniach żółto-niebieskich. – Dzieci bardzo dobrze odbierają mecze, a na drugi dzień dzielą się swoimi wrażeniami w szkole. Zawsze są ubrane na żółto-niebiesko, widać, że uczą się miłości do Stali. Staramy się zapraszać do współpracy nauczycieli i dyrektorów z innych szkół. To jedna z lepszych akcji, jakie zapoczątkował nasz klub – mówi pan Piotr.

 

Równocześnie gorzowska Stal prowadzi akcję „Mali Fani”. – W jej ramach zapraszamy przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych do siedziby klubu. Dzieci mogą zwiedzić stadion, przejść się po torze, zrobić pamiątkowe zdjęcie, zobaczyć puchary klubowe, poznać motor żużlowy i zobaczyć go z bliska. Ponadto maluchy uczą się kulturalnego kibicowania, poznają ciekawostki żużlowe i historię Stali Gorzów – relacjonuje Arkadiusz Kuświk.

Udostępnij