Krzysztof Orzeł, kierownik gorzowskiej drużyny, a także komisarz techniczny FIM specjalnie dla portalu www.stalgorzow.pl wypowiedział się o nowych tłumikach skonstruowanych przez Leszka Demskiego.

 

Sędzia i komisarz techniczny Leszek Demski postanowił stworzyć polski tłumik przelotowy. – To polska myśl konstrukcyjna – mówi Krzysztof Orzeł. Tłumiki Leszka Demskiego posiadają przelot, w przeciwieństwie do obecnie używanych tłumików. Obecnie sprzęt testuje panel techniczny FIM, który przeprowadza testy głośności, uchwytów, mocowań, długości wlotów i wylotów. Wtedy dopiero ocenione zostanie, czy polski tłumik może ubiegać się o homologację i trafić do ogólnej dystrybucji. – Myślę, że nie będzie zastrzeżeń, ale musimy poczekać na oficjalną decyzję – dodaje Orzeł.

 

Jak zdradza kierownik gorzowskiej Stali, wielu zawodników już testowało nowy sprzęt. – Każdy głośno powiedział, że właśnie o coś takiego chodzi. Zawodnik ma możliwość manewrowania motocyklem, ujęcia gazu, maszyna nie dostaje dziwnych ruchów, zaczyna pływać po torze i żużlowiec w stu procentach ją kontroluje – mówi Krzysztof Orzeł.

 

Prace nad nowym modelem tłumika trwały od początku roku.  

Udostępnij