Stadion imienia Edwarda Jancarza w okresie jesienno-zimowym przechodzi szereg różnych prac. Sprawdziliśmy na czym one polegają i w jakim stanie po minionym sezonie jest obiekt żółto-niebieskich. 

 

Prace na stadionie prowadzone są zarówno przez pracowników klubu, jak i ludzi z Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po każdym sezonie stadion przechodzi szereg przeglądów technicznych – m.in. trybun, dachu, instalacji elektrycznej czy pieców.

 

– Obecnie prowadzone są działania związane z wymianą pieców centralnego ogrzewania w budynku klubowym i warsztacie. Zajmujemy się też malowaniem w poszczególnych miejscach. Z reguły po sezonie czyszczeniu i naprawie trzeba poddać kamery i tak też jest w tym roku. Nie odnotowaliśmy poważnych usterek, ponieważ wszystkie pojawiające się usuwamy na bieżąco – mówi Edward Drozd z OSiR-u.

 

Pracownicy klubu skupiają się teraz na odpowiedniej konserwacji band dmuchanych i drewnianych. Bandy są ściągane, myte i selekcjonowane. Część elementów trafi do naprawy, część zostanie od razu schowana i poczeka na przyszły sezon. Warto wspomnieć, że bandy dmuchane składają się odpowiednio z 4 elementów na pierwszym łuku i 44 elementów na drugim wirażu.

 

Przy okazji zdjęcia band dmuchanych można sprawdzić stan bandy drewnianej. Jeśli gdzieś występują ubytki lub wdała się woda, pracownicy przystępują do konserwacji.

 

Ponadto stadion po sezonie jest oczyszczany z reklam. Wszystkie elementy są myte, a uszkodzenia są uzupełniane. Działania na stadionie uzupełnia sprzątanie trybun, przegląd sprzętu do sprzątania i wszelkich elementów mocujących. 

Udostępnij